„Kia Sportspace” piedāvā interesantu bagāžnieka risinājumu

Kia_spotspace_1

Korejiešu ražotājs „Kia” jau iepriekš bija pastāstījis par konceptu „Sportspace”, kas ir tā galvenais eksponāts Ženēvas autoizstādē.

Nozares eksperti ir vienisprātis, ka koncepts ne tikai iezīmē „Kia” dizaina attīstības virzienu, bet būtībā ir nākamās paaudzes „Optima” prototips. Tagad, kad pieejams vairāk informācijas par to, uzzinām, ka „Sportspace” ir augumā nedaudz raženāks par aktuālo „Optima”: tā riteņu bāze ir 2840 mm (+45 mm), bet virsbūves garums 4885 mm (+40 mm). Nav gan izslēgts, ka garuma norakstāms uz universāla tipa virsbūves rēķina. Tādas pagaidām nav „Kia” modeļu gammā.

kia-sportspace-exclusive-real-life-pictures-4

Ražotājs nav atklājis datus par bagāžnieka ietilpību, toties lepojas ar oriģinālu risinājumu, kas atvieglo lielgabarīta mantu iekraušanu. Proti, bagāžas nodalījuma grīdā ir iemontēti 28 rotējošas lodītes, pa kurām liels un transportēšanai šķietami neērts čemodāns vai kaste viegli ieslīd auto kravas telpā. Savukārt, kad piektās durvis tiek aizvērtas, skritulīši „ievelkas” bagāžnieka grīdā 3 mm dziļumā, brauciena laikā neļaujot kravai nekontrolēti pārvietoties.

„Kia” pārstāvji pagaidām izvairās runāt par koncepta „Sportspace” nākotnes perspektīvām,

taču britu mediji min, ka jau pēc mēneša Ņujorkas autoizstādē varētu notikt sērijveida „Optima” pirmizrāde, un, kas zina, varbūt dienasgaismu ieraudzīs arī „Optima” universāls.

Kia-Sportspace-Concept-Geneva-Live-Geneva-2015-19

Birkas: