„Kia” un „Hyundai” sola trīskāršot videi draudzīgo automašīnu klāstu

Kia_soul_ev_1

Dienvidkorejas autoražotāju konglomerāts „Hyundai Motor Group” ziņo par apņemšanos līdz 2020. gadam palielināt videi draudzīgu spēkratu skaitu savā sortimentā līdz 22 modeļiem.

Abi grupā ietilpstošie uzņēmumi „Hyundai” un „Kia” šobrīd kopumā izgatavo septiņus t.s. ekoloģiskos auto modeļus. Taču jau tuvāko gadu laikā paredzēts papildus izstrādāt vairākas jaunas hibrīda, elektrisko un degvielas šūnu automašīnas.

Ražotāju pārstāvji norāda, ka mērķis ir līdz 2020. gadam kļūt par otro lielāko ekoloģisko automašīnu ražotāju pasaulē (būtiski pakāpjoties no šogad ieņemtās piektās vietas). Atgādināsim, ka ekoloģisko automašīnu sektora nepārspēts līderis ir „Toyota”.

Nozares analītiķi lēš, ka līdz 2020. gadam pieprasījums pēc videi draudzīgiem spēkratiem palielināsies

no pašreizējiem 2,2 miljoniem līdz 6,4 miljoniem vienību.

«Mūsu mērķis ir radīt unikālu ekosistēmu «zaļām» automašīnām un izvērst darbību jaunos tirgos, apsteidzot konkurentus,» teikts „Hyundai-Kia” paziņojumā medijiem.

Saskaņā ar ģenerālplānu hibrīdelektrisko automašīnu (HEV) skaits tiks palielināts no tagadējiem četriem līdz 12 modeļiem. Bez tam līdz 2020. gadam paredzēts laist klajā divus jaunus elektromobiļu modeļus, aizstājot esošos „Ray EV” un „Soul EV”. Arī pašreizējā degvielas šūnu modeļa „ix35 FCEV” vietā tiks piedāvāti divi pilnīgi jauni ar ūdeņradi darbināmi automobiļi. Korejieši sola savām nākotnes automašīnām jaunākās paaudzes akumulatorus un dažādus citus tehniskus uzlabojumus, kas ļaus sasniegt izcilus veiktspējas rādītājus.

Jau ir izskanējusi informācija, ka līdz gada nogalei tiks prezentēts „Hyundai” hibrīdauto „Sonata HEV”, kam 2015. gadā pievienosies arī ar hibrīddzinēju aprīkots kompaktais krosovers.

Turklāt, sekojot Japānas un Eiropas autoražotāju piemēram, „Hyundai” un „Kia” sola laist klajā īpašu no tīkla lādējamu hibrīdautomobiļa modeli (PHEV), kas atšķirsies no visām pārējām attiecīgā segmenta automašīnām. Šī automašīna, kura nonāks tirgū nākamgad, ne tikai izskatīties citādāk, bet tai būs arī īpaši veidots dzinējs un transmisija, kas nodrošinās klasē labāko degvielas ekonomiju.

„Hyundai Motor Group” gatavojas veikt apjomīgas investīcijas ekoloģisko automašīnu pētnieciskajā un pilnveides darbā, lai palielinātu to konkurētspēju un celtu zīmola vērtību. Tiek uzsvērts, ka grupas uzņēmumiem ir resursi, lai pašu spēkiem ražotu praktiski visus komponentus.

Birkas: ,