Ķīnieši apzaguši „Volvo”

Volvo_logo

Zviedru kompānijas „Volvo” vadība konstatējusi, ka vairāk nekā puse no dīleriem to bezkaunīgi apzog.

Negodīgie auto pārdevēji izmantojuši vienkāršu krāpniecisku shēmu, kas pēc sociālisma režīma krišanas dažkārt tikusi izmantota arī Austrumeiropas valstīs. Proti, viņi atbildīgajam mārketinga dienestam iesnieguši „uzpūstus” realizācijas rādītājus un par tirdzniecības plāna pārpildi saņēmuši brangas prēmijas.

Kompānijas veiktajā izmeklēšanā konstatēti ne tikai vairāki tūkstoši falšu pārdošanas līgumu, bet arī viltotas grāmatvedības atskaites. Tādējādi „Volvo” automašīnu tirdzniecības kritums 2012. gadā par 11% bija tikai šo falsifikāciju rezultāts. Patiesībā dīleri savās atskaitēs par aizvadīto gadu neiekļāva tās 7000 vienības, ko bija negodīgi pierakstījuši savam veikumam 2011. gadā. Izvērtējot reālo situāciju,

izrādās, ka pērn Ķīnā pārdots par 15% vairāk „Volvo” automobiļu nekā pirms gada.

Marta sākumā Taivānas galvaspilsētā Taipejā „Volvo” vadība sapulcināja visus Ķīnas dīlerus uz ikgadējo sanāksmi, kur atklāja šos revīzijas rezultātus. Vienlaikus tika veiktas radikālas strukturālas un organizatoriskas izmaiņas, lai situāciju sakārtotu un līdzīgas blēdības vairs neatkārtotos. Turpmāk speciāla kompānijas revīzija stingri uzraudzīs „Volvo” Ķīnas dīleru centrus.

Birkas: