Ķīnieši izgatavojuši „Tesla Model S” kopiju

Youxia_x_5

Nule kā Šanhajā prezentētais sedans „Youxia X” ir elektromobilis, kurš gluži tāpat kā oriģinālais modelis, izceļas ar ļoti daudzsološiem parametriem, bet ir ievērojami lētāks.

Pēc tam, kad Ķīnas Tautas republikas tiesa nolēma, ka „Landwind” ir legālas tiesības izgatavot „X7”, kas ir „Range Rover Evoque” klons, vairāki autoeksperti izteica bažas, ka tas izsauks lavīnveida efektu. Un nudien – lavīna ir izkustējusies. Kā redzams pēc vairākām lielsērijas modeļu kopijām kārta pienākusi arī superautomobiļiem. Un par pirmo bezdelīgu kļuvis lepni izrādītais „Youxia X”.

Youxia_x_4

Automobili radījusi kompānija „Youxia Motors”, kuras īpašnieks ir 28-gadīgais biznesmenis Huans Sjujuaņs. Viņš savā uzņēmumā ir apvienojis 50 perspektīvus vietējos dizainerus un inženierus. Starp citu, par firmas ambīcijām liecina jau tās nosaukums – angliskajā transkripcijā rakstāms kā „Youxia” tas tulkojumā ķīniešu valodas nozīmē „ceļu bruņinieks”.

Nosaukums aizgūts no Ķīnā populāra televīzijas seriāla.

Kas attiecas uz „Youxia X” tehniskajiem parametriem, tad tā gaitas rezerve (ar vienu uzlādi) ir 460 km. Par spēka agregātu kalpo elektromotors, kas attīsta 348 ZS un 440 Nm un ļauj sedanam no nulles līdz 100 km/h paātrināties 5,6 sekundēs. Strāvas rezervi tam nodrošina litija-jonu akumulatoru baterija. Atkarībā no auto komplektācijas (un cenas) tā var būt ar 40, 60 vai 80 kWh kapacitāti. Kā liecina ražotāja informācija, baterijas uzlāde līdz 50% līmenim aizņem tikai 30 minūtes.

Youxia_x_3

Ja „Youxia X” āriene vismaz nelielās detaļās atšķiras no „Tesla Model X”, tad salons ir nokopēts simtprocentīgi. Ražotāja pārstāvji gan uzsver, ka multimediju komplekss ir izveidots uz oriģinālas „Youxia OS” platformas, kas tausi uz „Google Android 5.0” bāzes. Viņi apgalvo, ka sistēma ir savietojama ar visām modernajām mobilajām ierīcēm, ieskaitot „Apple” produktus.

Interesantākā, protams, ir cena. Tiek solīts, ka „Youxia X” maksās robežas no 200 līdz 300 tūkstošiem juaņu, kas mums saprotamākās vienībās ir starp 32 000 un 48 000 ASV dolāru, kas ir aptuveni divas reizes lētāk nekā „Tesla Model S”.

Youxia_x_2

„Youxia Motors” sola uzsākt sava elektromobiļa sērijveida izlaidi 2016. gada vidū. Mums atliek tikai pacietīgi gaidīt, kā uz šo izaicinošo jaunumu reaģēs „Tesla” boss Ilons Masks. Vai ķīniešu plaģiatori atkal tiks cauri sveikā?