Ķīniešu hibrīds rūdās Mongolijas sniegos

Byd_qin_front

Kompānija „Byd” veikusi sava jaunākā hibrīdautomobiļa „Qin” testus visskarbākajos Mongolijas plakankalnes ziemas apstākļos.

Kā liecina ķīniešu ražotāja izplatītā informācija, īsi pirms gadu mijas „Byd” inženieru un izmēģinātāju komanda ar trim hibrīdautomobiļiem „Qin” devās braucienā no Šenčžeņas (Ķīnā) uz kaimiņvalsts Mongolijas ziemeļaustrumu provinci, kur Heihe un Jakši pilsētu apkaimē tika veikti testa braucieni un dažādi eksperimenti.

Šajā laikā temperatūra itin bieži noslīdēja līdz –40 grādu atzīmei,

kas ir normāla parādība Mongolijas plakankalnē, pastāvīgi pūta stindzinošs vējš un ar mainīgu intensitāti sniga sniegs.

byd-qin-021

Skarbos ziemas apstākļos „Byd” speciālisti pārbaudīja „Qin” akumulatoru noturību, startera, apsildes u.c. sistēmu efektivitāti. Šādi testi uzskatāmi par sevišķi svarīgiem automobilim, kas aprīkots ar hibrīdsistēmu.

„Qin” spēka agregātu sistēmas summārā jauda ir 303 ZS, bet griezes moments 440 Nm. Tā ļauj no nulles līdz 100 km/h paātrināties 5,9 sekundēs. Ražotāja specifikācijā minēts, ka automobiļa vidējais degvielas patēriņš jauktā ciklā ir 2 l/100 km.

„Byd” ziņojumā teikts, ka ziemas testu rezultāti izrādījušies vairāk nekā apmierinoši. Šajā sakarā jau tuvāko pāris mēnešu laikā tiks veikta speciāla modeļa adaptācija ziemeļu valstu tirgiem. Kompānija plāno hibrīdautomobili „Qin” jau 2015. gada sākumā prezentēt Eiropas tirgū, kur tas konkurēs ar „Toyota Prius”, „Opel Ampera” un tiem līdzīgiem spēkratiem.

Byd_qin_1

Birkas: