Korejieši vedīs uz Eiropu kupeju „Spirra”

Spirra_1

Dienvidkorejas kompānija „Oullim Motors” gatavojas pārdot Eiropas tirgū sportiskās kupejas „Spirra” elektrisko versiju.

Kā noskaidrojis Nīderlandes populārais žurnāls „De Telegraaf”, „Spirra EV” Eiropas specifikācijas oficiālā pirmizrāde paredzēta nakampavasar Ženēvas autoizstādē, bet automobiļa tirdzniecību šai pusē paredzēts sākt 2016. gadā.

Starp citu, automobiļi Eiropas tirgum tiks ražoti nevis Dienvidkorejā, bet gan Holandē.

Kompaktajai kupejai zem motora pārsega atrodas elektromotors ar 600 ZS nominālo jaudu. Tas ļauj automobilin no vietas līdz 100 km/h paātrināties 4,8 sekundēs. Bet „Spirra” maksimālais ātrums ir 305 km/h. Tiek uzsvērts, ka Eiropas tirgū korejiešu kupejai būs visu riteņu piedziņa.

Spirra_2

Kompānija „Oullim Motors” sāka ražot divvietīgo kupeju „Spirra” 2005. gadā. Oriģināli tā bija aprīkota ar „Hyundai” 2,7 l V6 dzinēju, kas atkarībā no konkrētas modifikācijas sportiskuma pakāpes attīstīja no 175 līdz 500 ZS. Jaudīgākais variants (ar 500 ZS un 539 Nm) no nulles līdz 100 km/h spēja paātrināties 3,5 sekundēs un varēja sasniegt 310 km/h ātruma maksimumu.

Pirms diviem gadiem „Spirra” piedzīvoja vizuālu un nelielu tehnisku modernizāciju, turklāt ieguva aprīkojumā elektrisko dzinēju.

Zināms, ka „Oullim Spirra EV” Eiropas tirgū maksās aptuveni 200 000 eiro.