„Lamborghini” atklāj detaļas par sērijveida superauto „Sesto Elemento”

Lamborghini-sesto-elemento-front

„Lamboghini” zinātniski pētnieciskās nodaļas vadītājs Muricio Redžiani atklājis vairāk informācijas par topošo superautomobili „Sesto Elemento”.

Tā saucamā sērijveida automobiļa –

ja vien par sēriju var saukt ieplānoto 20 eksemplāru partijas izlaidi

– izskats būs gandrīz analogs 2010. gada rudenī Parīzes izstādē parādītajam tāda paša nosaukuma konceptautomobilim. Tā virsbūve un šasija būs vaidota pilnībā no oglekļa šķiedras, bet citas detaļas – no alumīnija. „Sesto Elemento” masa būs 999 kg.

Piedziņai tiks izmantots automobiļa vidū novietots 5,2 litru V10 motors ar 570 ZS un 540 Nm komplektā ar sešpakāpju robotizēto pārnesumkārbu. Šāds

spēka agregāts ļaus ultravieglajam „Lamborghini” no nulles līdz simtam paātrināties 2,5 sekundēs.

Tā maksimālais ātrums būs 320 km/h.

Protams, katrs automobilis tiks pielāgots un komplektēts atbilstoši konkrētam klientam, kurš būs izteicis gatavību šķirties no diviem miljoniem eiro. Interesanti, ka „Sesto Elemento” paredzēts izmantošanai tikai slēgtās trasēs un to nemaz nav paredzēts sertificēt lietošanai uz koplietošanas ceļiem.

Taču diez vai potenciālos pircējus tas uztrauc. Skaidrs, ka nospiedoši lielākā daļa no 20 „Lambo Elemento” superatlētiem ir nolemti vadīt savas dienas līdzās citiem reliktiem, pārklājoties ar putekļiem bagātu snobu spēkratu kolekciju zālēs un tikai dažiem lemts traukties trasē tā, kā to spēj populārā TV raidījuma „Top Gear” jau 2011.gadā filmētais pirmssērijas prptotips.

Birkas: