Latvijā attīstās oriģināla eksporta nozare – klasisko automobiļu restaurācija

Alfa Romeo Sport Pininfarina_RMW

Tie, kuri interesējas ne tikai par jaunām un lietotām ikdienas automašīnām, kā arī kaut reizi Rīgas motormuzeju apmeklējušie, zina, ka Latvijā ir zinoši un lietpratīgi seno spēkratu restauratori. Sava restaurācijas darbnīca, protams, ir motormuzejam, taču automobiļu restaurācija jau ne vienu vien gadu uzņēmīgiem laudīm ir kļuvusi arī par biznesu. Viens no pazīstamākajiem šāda profila uzņēmumiem ar bāzi Mārupē ir „Riga Master Workshop” (RMW), kas gadā oriģinālo spožumu un jaunu elpu atdod vidēji astoņām klasiskām automašīnām, turklāt 85% darba tiek eksportēts.

Pēc RMW paustā vienas automašīnas atjaunošanas process var ilgt vairāk nekā gadu un restaurācijas darba izmaksas paarsti svārstās no 40 līdz 70 tūkstošiem eiro, kam papildus vēl jārēķina rezerves detaļu izmaksas. Augošais pieprasījums no tādām valstīm kā Krievija, Vācija, Lielbritānija, Nīderlande, Beļģija un pat Singapūra ir ļāvis RMW darbnīcai paplašināties un dubultot restaurēto auto skaitu.

Līdz šim RMW darbnīcā vērtīgākā restaurētā automašīna ir 1943.gada „Alfa Romeo Sport Pininfarina”,

kuras vērtība noteikta vairāk nekā pusmiljons eiro.

„Automašīnu restaurācija ir vaļasprieks, kas attīstījies par biznesu. Mēs uzskatām, ka pasaule, pirms konveijeru rašanās, bija daudz skaistāka, jo katra lieta bija īpaša, unikāla. Tieši tādēļ esam specializējušies  pagājušā gadsimta 50.– 60.gadu Eiropas automašīnu restaurācijā. Apjomīga materiālā bāze, atbilstošs tehniskais aprīkojums, pieredzējuši un augsti kvalificēti speciālisti ir pamats, kas ļauj mums klientam sniegt izcilu pakalpojumu par konkurētspējīgu cenu,’’ uzsverRiga Master Workshop” īpašnieks Māris Bebris.

Jāpiebilst, ka Riga Master Workshop” restaurētās automašīnas ir ieguvušas vairākas godalgas un starptautisku atzinību auto izstādēs un reto auto saietos. Vācijas ietekmīgākais kvalitātes vērtētājs „DEKRA” RMW restaurētajām automašīnām piešķīris novērtējumu „Labāks par jaunu” (2011)! RMW atjaunotie auto guvuši arī skatītāju simpātiju balvas klasisko auto izstādē Maskavā (2010) un „Bremen Motor Show’’ (2010).

„Īstas dzīves garšu rada iespēja braukt ar klasisko automašīnu ikdienas satiksmē un palielīties ar to dažādās klasisko un sporta automobiļu izstādēs, pasākumos, pārbraucienos un sacensībās. Visi šie pasākumi ir kā pierādījums restaurētās automašīnas dzīvotspējai, tātad arī mūsu meistaru veiktajam darbam,” stāsta M. Bebris.

Visām atjaunotajām automašīnām „Riga Master Workshop” veic arī tehnisko apkopi un divus gadus nodrošina garantijas remontu visā Eiropā.

Birkas: