Latvijā ieradies jaunais „Ford Mondeo”

Ford Mondeo

Piektdien, 28. novembrī ar krāšņu pasākumu „Inchcape Motors” salonā Skanstes ielā (Rīgā) tika atklāts trešās paaudzes „Ford Mondeo”.

Latvija izceļas citu Baltijas valstu vidū, jo jaunais „Mondeo” pašlaik ir pieejams tikai šeit, bet mūsu kaimiņi tikai vēl gaida savu tā „uznācienu”.

Trešās paaudzes modelis izceļas ar tehniskām inovācijām, jaudīgu dzinēju un īpašiem dizaina risinājumiem. Piemēram, jaunajā „Mondeo” tiek izmantota „Ford” adaptīvā priekšējā apgaismojuma sistēma, kur lukturu spīdēšanas leņķis un intensitāte pielāgojas braukšanas videi. Šī sistēma automātiski izvēlas vienu no septiņiem iestatījumiem atbilstoši automobiļa ātrumam, salona apgaismojumam, stūres pagrieziena leņķim, attālumam līdz priekšā esošajam automobilim un pat tam, ja gadījumā vējstikla tīrītāji ir ieslēgti. Lēni izbraucot pagriezienus, sistēma papildus izgaismo līkuma iekšmalu, lai ļautu labāk pamanīt iespējamus šķēršļus, bet ātros pagriezienos priekšējie lukturi tikai nedaudz pavērš gaismas staru līkuma virzienā.

Kā prezentācijas pasākumā atzina vakara vadītāja Anna Rozīte,

viena no auto priekšrocībām, ko noteikti novērtēs sievietes, ir īpašā parkošanās sistēma.

„Mondeo” ir aprīkots ar uzlabotu aktīvo parkošanās palīgsistēmu, kas uztver atbilstoša izmēra stāvvietas paralēli brauktuves malai un var iestūrēt automobili stāvēšanai gan paralēli, gan perpendikulāri brauktuves malai. Tāpat jāatzīmē jaunā spēkrata pirmssadursmes palīgsistēma ar gājēju uztveršanas funkciju, kas dod savu ieguldījumu satiksmes drošības uzlabošanā.

Jaunā „Mondeo” dzinēju klāstā ietilpst 1,5 litru un 2,0 litru „EcoBoost” turbomotori, bet mazais un pārsteidzoši jaudīgais 1,0 l „EcoBoost” dzinējs (kas jau trīs reizes ieguvis titulu „Starptautiskais gada dzinējs”) būs pieejams no 2015. gada sākuma. Savukārt videi draudzīgais „ECOnetic” modelis tiks aprīkots ar 1,6 litru dīzeļdzinēju, kura CO2 izmeši nepārsniedz 94 g/km. Bez tam būs pieejams arī 2,0 l TDCi ar 210 ZS jaudu.

Informācijai: pirmo „Mondeo” Eiropā sāka tirgot 1993. gadā. Tas tika prezentēts kā izteikti eiropeisks automobilis. Savukārt pēdējo astoņu gadu laikā „Ford Mondeo” ir saņēmis 21 balvu, tostarp, piemēram, 2007. gadā britu žurnāls „Auto Express” to atzina par labāko „Ford” modeli. Tas saņēmis arī atzinības kā labākais universālis un labākais ģimenes auto. Populārais žurnāls „Top Gear” 2007. gadā „Ford Mondeo” atzina par gada auto.

Birkas: