Latvijā ieradies „Mitsubishi Outlander PHEV”

Mitsubishi_outlander_phev

Tikai martā „Skandi Motors” salonā iespējams iepazīties ar „Mitsubishi Outlander PHEV” („Plug-in Hybrid Electric Vehicle”) – ar elektrību uzlādējamu hibrīdauto.

„Outlander PHEV” spēka agregātu sistēmā darbojas ar divu litru četrcilindru benzīna motors un divi elektromotori. Tam ir trīs braukšanas režīmi. “Elektriskajā” režīmā tiek izmantoti tikai elektromotori. “Hibrīda” režīmā iekšdedzes dzinējs, darbojoties elektromotoriem, lādē akumulatoru. Taču “paralēlā hibrīda” režīmā – tas automātiski ieslēdzas, braucot pa šoseju,– benzīna motors asistē elektromotoriem.

Izmantojot tikai elektroenerģiju, „Outlander PHEV” spēj veikt 55 km,

bet ar pilnu uzlādi un pilnu degvielas tvertni automobilis var nobraukt 823 km. Ražotāja informācija liecina, ka, pārvietojoties ekonomiskā režīmā, vidējais patēriņš ir tikai 1,6 l/100 km un CO2 emisija – 44 g/km.

Izmantojot benzīna motoru vai nu braukšanas vai stāvēšanas režīmā, 40 minūtēs iespējams uzlādēt 80% no kopējās akumulatoru kapacitātes. Savukārt, lai pilnībā uzlādētu „Outalnder PHEV” bateriju (no 240V sadzīves elektrotīkla) nepieciešamas 5 stundas.

Hibrīda ražotāji ir padomājuši arī par inovatīvu mobilo aplikāciju, kura iekļauta auto komplektā. Tā sniedz ne tikai informāciju par auto uzlādes līmeni un nepieciešamo laiku, bet arī par tuvākajām ātrās uzlādes stacijām Eiropā. Kā izrādās šobrīd kopumā ir jau 914, tostarp 160 atrodas Igaunijā.

Līdz šim „Mitsubishi Outlander PHEV” vislielāko atzinību guvis Nīderlandē, kur to izvēlējušies vairāk nekā 8000 lietotāju. Liela interese par hibrīdauto ir arī Zviedrijā, Norvēģijā un Šveicē – testa braucienos to izmēģinājuši 12 000 interesentu.

Birkas: