“Kia Automobiles”Latvijā uzsāk atjaunotā “Kia Sorento” tirdzniecību, “Gros Auto” zaudējis dīlera tiesības

Kia Sorento 09.JPG

“Kia Automobiles” ir uzsācis atjaunotā apvidus automobiļa „Kia Sorento” tirdzniecību Latvijā. Lai arī šo auto „Kia” uzskata par „Sorento” otrās paaudzes atjaunoto versiju, mediji un auto eksperti daudzviet pasaulē to ir nosaukuši par „Sorento” trešo paaudzi ar otrajai paaudzei līdzīgu dizainu.

Tam iemesls ir lielais tehnisko izmaiņu skaits, kas nav raksturīgs parastai modeļu modernizācijai.

Nozīmīgāko tehnisko uzlabojumu vidū ir pilnībā pārstrādāta virsbūves arhitektūra un balstiekārta, kā arī modernizēti dzinēji.

Papildināts arī papildus tehnoloģiju un drošības aprīkojuma klāsts. Lielākā daļa izmaiņu ieviestas, lai ievērojami uzlabotu automašīnas stabilitāti un vadāmību, kā arī komfortu un drošību gan ikdienas satiksmē, gan dodoties ārpus asfaltēto ceļu tīkla. To visu papildina uzlabots virsbūves dizains ar samazinātu aerodinamisko pretestību un interjera dizains, kā arī jauns apdares materiālu klāsts.

Arī automašīnas salonu, kas pieejams ar piecu vai septiņu sēdvietu modifikācijā, ir skārušas ievērojamas pārvērtības – sākot no jaunas viduskonsoles un instrumentu paneļa, beidzot klasē labāko skaņas izolāciju.

Latvijā jaunais „Sorento” pieejams ar modernizēto 2,2 litru, 197 Zs TCI dīzeļdzinēju, kas, pateicoties jaunai izplūdes gāžu recirkulācijas sistēmai, ir kļuvis ekonomiskāks un videi draudzīgāks. Latvijā jaunie „Kia Sorento” tiek piedāvāti ar visu riteņu piedziņu, kas komplektēta ar sešu pārnesumu manuālo vai automātisko pārnesumkārbu.

Jāpiebilst, ka, pamatojoties uz savstarpēju vienošanos, „Kia” Baltijas distributors – Igaunijas uzņēmums„KIA Auto” AS jau 2012.gada 20.decembrī pārtrauca sadarbību automašīnu tirdzniecībā ar citu Latvijas dīleri SIA „Gros Auto Grupa”. „Gros Auto” tomēr saglabā autorizētā „Kia” servisa statusu, un turpmāk veiks tikai „Kia” automašīnu apkopi un remontu gan ražotāja garantijas laikā, gan pēcgarantijas periodā. Attiecīgs paziņojums publicēts arī “Gros Auto” interneta vietnē.

 

Birkas: