Latvijas iedzīvotājus beidzot iepazīstinās ar elektroauto “Nissan Leaf”

Nissan-LEAF_2011_800x600_wallpaper_44

Jau 2010. gadā izlaistais elektromobilis “Nissan Leaf”, kas tūlīt ieguva “Car Of The Year” titulus gan Eiropā, gan pasaules konkursā, līdz šim tā arī nav nonācis tirdzniecībā Latvijā, jo šādam solim nebija gatava infrastruktūra, kas nodrošinātu elektroauto uzlādi. Taču šķiet, ka tuvu ir brīdis, kad “Leaf” tiks oficiāli tirgots arī pie mums.

“Nissan” ziņo, ka ir nodibinājis partnerattiecības elektrisko automobiļu infrastruktūras ieviešanai un attīstībai Igaunijā un Skandināvijas valstīs, un drīzumā sola atklāt šādu partneri arī Latvijā.

Šī brīža gaidās “Nissan” rīko “Leaf” iepazīšanās tūri, kuras laikā Latvijas iedzīvotāji varēs novērtēt piecvietīgo automobili, kas neizmanto degvielu. Pilnībā elektriskais automobilis 31.augustā un 1.septembrī būs pieejams Daugavpilī, pie “Nissan” dīlera SIA „Tehauto Latgale”. Pēc tam, 4.septembrī “Leaf” dosies uz Liepāju un būs apskatāms, un izmēģināms pie tirdzniecības centra „XL Sala”. Turnejas ietvaros, 8.septembrī “Nissan Leaf” viesosies Rīgā, pie tirdzniecības centra „Spice” un 15.septembrī pie tirdzniecības centra „Alfa”. Katrā pasākuma norises vietā “Nissan” prezentēs ne tikai “Leaf”, bet visu modeļu klāstu.

„Mēs vēlamies ikvienam sniegt iespēju uzzināt vairāk par “Nissan Leaf” un priekšrocībām, ko sniedz braukšana ar 100% elektrisku automobili, kas nereda nekādus izmešus,” stāsta “Nissan Nordic Europe OY” Baltijas valstu vadītājs Margus Miks (Margus Mikk).
„Nissan vēlas parādīt nulles izmešu mobilitātes priekšrocības, rūpes par vidi un neatkarību no aizvien pieaugošajām degvielas cenām. Mēs vēlamies, lai cilvēki apsēžas pie īsta elektroautomobiļa stūres un izbauda “Nissan Leaf” paši.”

“Nissan Leaf” ir piecu durvju hečbeks, un tā braukšanas diapazons ir 175 km. Automobiļa uzlādi no tukša akumulatora līdz 100% ar 16 A lādētāju, kas paredzēts lietošanai mājās, var paveikt astoņās stundās, bet, izmantojot automobiļa ātro lādētāju optimālos apstākļos, “Nissan Leaf” akumulatoru var uzlādēt no tukša līdz 80% līmenim 30 minūtēs. “Nissan” turnejas laikā Latvijā demonstrēs gan elektriskos automobiļus, gan akumulatoru tehnoloģijas, kā arī sniegs ieskatu par uzņēmuma nulles izmešu mobilitātes mērķiem.

Birkas: