„Lexus” izaicina „BMW” 4. sēriju

Lexus_RC_1

Tokijas autoizstādē kompānija „Lexus” izbrauca rampas starmešu gaismā iepriekš jau daudz aprunātās kupejas „RC” sērijveida versiju.

„Lexus RC” ir viens no auto industrijas vājāk slēptajiem noslēpumiem. Ja atceraties, „Automedia.lv” jau iepriekš vēstīja, ka „BMW” ceturtās sērijas un „Audi A5” japāņu konkurents tapis, izmantojot sedana „Lexus IS” platformu un tehnisko pildījumu. Tagad kļuvis zināms, ka kupeja tiks piedāvāta divos komplektācijas variantos. Sportiskajā versijā tā būs aprīkota ar 3,5 l V6 dzinēju, kas attīsta līdz 314 ZS jaudu. Pārī ar to strādās astoņpakāpju „Sport Direct Shift” automātiskā pārnesumkārba. Tiesa,

klasiskā stila cienītājiem tiek solīta iespēja izvēlēties manuālo transmisiju.

Bet „Lexus” ekspozīcijas goda vietā, protams, atradās inteliģentākais no komplektācijas variantiem – „RC 300h”. Tam līdzīgi kā brālim-sedanam „IS” zem motora pārsega atrodas hibrīdsistēma, kur tandēmā darbojas 2,5 l/181 ZS četrcilindru benzīna dzinējs un elektromotors ar 105 kW jaudu. Hibrīddzinēja summārā jauda ir 217 ZS.

Lexus_RC_2

Kā liecina ražotāja informācija, tuvu gatavībai šobrīd atrodas arī atlēts „Lexus RC-F”. Starp citu, tas redzēts testos Nirburgringas trasē. Šim sportistam par spēka agregātu kalpos pieclitrīgs V8 ar iespaidīgu 455 ZS jaudu.

Birkas: