„M8” par godu „BMW” simtgadei

Bmw_m8

Populārais britu žurnāls „Car&Driver” vēsta, ka „BMW” par godu kompānijas simtgadei 2016. gadā varētu laist klajā sporta automobiļa „M1” jauno paaudzi.

Pirmās baumas par bavāriešu kompānijā topošu jaunu sporta auto izskanēja jau pērn, bet tagad tās ieguvušas nedaudz vairāk konkrētības. Britu žurnālisti noskaidrojuši, ka sportistam par pamatu izmantota hibrīdkupejas „BMW i8” platforma, bet par spēka agregātu kalpos 4,4 l V8 „TwinPower Turbo” dzinējs, kas attīstīs līdz 650 ZS jaudu, ko lietderīgi izmantot palīdzēs astoņpakāpju robotizētā divsajūgu pārnesumkārba.

Bmw_m8_1

„M8” paredzēts apvienot retro stilu un modernās tehnoloģijas. Automobiļa konstrukcijā „pēc pilnas programmas” tiks izmantotas vieglmetāla (alumīnija sakausējumu, titāna u.tml.), kā arī oglekļa šķiedras detaļas, lai tā pašmasa nepārsniegtu 1250 kg robežu, proti, lai izveidotu šajā klasē vieglāko sportistu.

Tiek lēsts, ka „BMW M8” cena varētu būt ap 330 tūkstošiem eiro.

Pagaidām gan nav 100% drošas pārliecības, ka tāds automobilis patiešām ieraudzīs dienasgaismu? Zināms, ka „BMW M GmbH” vadītājs Fridrihs Niške balso ar abām rokām par šāda projekta realizāciju. Turpretim „BMW” boss Norberts Raithofers to neatbalsta, jo „M8” neiederas kompānijas 21. gadsimta stratēģiskajā ideoloģijā, kur kā prioritātes noteiktas videi draudzīgi alternatīvie dzinēji un automobiļu „online” komunikācijas sistēmas.

Birkas: