Martā Ženēvas autoizstādē “Rolls-Royce” prezentēs pavisam jaunu modeli, kas būs ātrākais zīmola vēsturē

RR_Spirit of Ecstasy

Vakar, 18.janvārī kompānija “Rolls-Royce Motor Cars” izplatīja informāciju par pilnīgi jauna modeļa izlaišanu. Tā nosaukums “Rolls-Royce Wraith”. Pirmizrāde 5.martā Ženēvā, bet jau šī gada ceturtajā kvartālā “Wraith” varēšot saņemt pirmie pircēji.

“Ženēvā mēs parādīsim automobili, par ko runāt var tikai un vienīgi ar pārākuma sajūtu. Varu apsolīt visefektīgāko dizainu un visdinamiskāko raksturu, vārdu sakot, spilgtāko automobili, kāda motora pārsegu jebkad greznojusi “Spirit of Ecstasy” statuete. Mēs parādīsim modeli, kas iemieso greznību, eleganci un izsmalcinātību – īpašības, kas jau 108 gadus nodrošina “Rolls-Royce” atrašanos auto pasaules virsotnē”, zīmola dīleru konferencē Londonā solīja kompānijas vadītājs Torstens Millers-Otvoss.

“Wraith” būšot ne tikai elegants un grezns, bet arī pats ātrākais jebkad redzētais “Rolls-Royce” kompānijas vēsturē. Modeļa nosaukums pārmantots no 1938.gadā izlaistā priekšgājēja. “Wraith” papildinās mūsdienu “Rolls-Royce” gammu, kas pašlaik pārstāvēta ar divi modeļu – “Phantom” un “Ghost” saimi.

“Rolls-Royce Motor Cars” paziņojumā uzsvērts – ja viens no firmas dibinātājiem Čārlzs Stjuarts Roiss būtu starp dzīvajiem, viņš izvēlētos tieši jauno „Wraith”.

Angļu valodā reti lietotajam vārdam wraith izplatītākā nozīme ir – rēgs, gars. Tātad wraith ir arī sinonīms vārdam spirit, kas ietverts “Rolls-Royce” simbola – auto priekšu rotājošās statuetes – nosaukumā. Taču wraith saknes meklējamas senā skotu dialektā,kas nozīmi paplašina un piešķir vēl lielāku noslēpumainību.

Arī 1938.gada „Rolls-Royce Wraith” apvienoja jaudu, dinamiku, komfortu un greznību. Jau tolaik izdotais un mūsdienās autoritatīvais britu žurnāls „Autocar” pēc „Wraith” izmēģināšanas esot rakstījis tā: „…jautājums par maksimālo ātrumu atvirzās otrajā plānā, ja auto traucas, teiksim, ar 75 jūdzēm stundā (120,75 km/, „AutoMedia.lv” piezīme) tik brīvi un nepiespiesti”.

Slaveno luksusmašīnu ražotājs uzsver, ka jaunais „Wraith” atgādināšot Čārlza Roisa kompromisus neatzīstošo, izaicinājumus un aizraujošus piedzīvojumus kāro raksturu. Automobiļi, auto sacīkstes un aviācija bija šī britu aristokrātiskās izcelsmes inženiera lielākās vērtības. Roiss 1908.gadā pirmais aviācijas vēsturē veica tolaik teju neiedomājamo pārlidojumu pāri Lamanša šaurumam no britu salām uz Franciju un atpakaļ bez nosēšanās. Diemžēl pēc diviem gadiem Roiss 32 gadu vecumā dzīvi beidza tieši aviokatastrofā.

Lai pirms prezentācijas uzkarsētu publikas un mediju interesi, ražotājs sola sākot ar 12.februāri ik nedēļu kompānijas mājas lapā https://www.press.rolls-roycemotorcars.com/ publicēt dažas jaunā auto fotogrāfijas.

Birkas: