„Maserati” krosoveram negrib indiāņu gēnus

Maserati-Levante

Kļuvis zināms, ka itāļu kompānija „Maserati” savam topošajam krosoveram „Levante” izmantos savu oriģinālu platformu.

Sākotnēji izskanēja, ka koncerna „FIAT” meitas firma „Maserati” būvēs krosoveru, izmantojot jaunā alianses partnera „Chrysler” pieredzi un tehnisko potenciālu apvidus automobiļu ražošanā, proti, tika izteikts visai loģisks pieņēmums, ka to varētu veidot uz „Jeep Grand Cherokee” bāzes. Taču burtiski pirms pāris dienām „Maserati” izpilddirektors Haralds Vesters ir noliedzis šīs baumas.

Kā izrādās, „FIAT” bosi beigu beigās nolēmuši „Levante” montāžu uzticēt itāļu Mirafiori rūpnīcai, nevis Detroitas ražotnei, kur tiek izgatavoti „Grand Cherokee”. Un līdzekļu ekonomijas nolūkos tam netiks veidota speciāla modeļa platforma, bet

tiks pielāgota jau esošā – aizmugurējās piedziņas sedana „Quattroporte” platforma.

No tā krosovers mantos arī 3,0 un 3,8 l benzīna dzinējus. Bez tam „Levante” aprīkojumā paredzēts arī trīslitrīgs dīzelis ar 375 ZS un 600 Nm.

Neatkarīgi no tā, kāds automobilim būs dzinējs, tā aprīkojumā būs astoņpakāpju automātiskā pārnesumkārba un pilnpiedziņas transmisija.

Lai gan „Maserati” pirmais krosovers vēl tikai tiek gatavots ražošanai, mediji jau izdibinājuši tā „starta” cenu, un tā ir 60 000 eiro.

Birkas: , ,