Maskavas autoiztāde var izjukt augsto izmaksu dēļ

Izstade

Kā ziņo populārais portāls „AutoNews”, vairāki autoražotāji izteikuši sašutumu par absolūti neadekvātu izstāžu platības īres maksu.

Var tikai pabrīnīties par krievu negausību. „Krokus Ekspo” noteiktā platību īres likme 2014. gada Maskavas autoiztādei ir paaugstināta par 65% (par atsevišķiem sektoriem arī vairāk) salīdzinājumā ar 2012. gadu, un tagad tā ir vidēji 185 eiro par kvadrātmetru. Tas ir krietni vairāk nekā „platību maksājums” tādos pirmās klases autosalonos kā Parīzē un Franfurtē. Turklāt izstādes administrācija pieprasa dalībniekiem samaksāt par rezervētajām vietām līdz oktobra sākumam, paziņojot, ka pēc tam īres likme tiks paaugstināta līdz 230 eiro/m2.

Potenciālos dalībniekus pārsteidz vēl dažādas citas „krievu nacionālo izstāžu īpatnības”.

Piemēram, rīkotājs prasa papildus maksu par eksponātu aizbraukšanu pa teritoriju līdz izstāžu paviljonam. Dalībniekiem pirms izstādes atvēlēts pārsteidzoši maz laika stendu uzstādīšanai, turklāt „Krokus Ekspo” visiem par varītēm cenšas uzspiest savu „kabatas firmeli” stenda uzstādīšanai un apkopšanai un dažādas tamlīdzīgas „ekstras”.

Auto ražotāju globālā asociācija (OICA) ir ietekmīga organizācija. Ļoti reāli, ka gadījumā, ja Maskavas izstādes organizators nebūs gatavs atteikties no saviem pārspīlēti merkantilajiem „jociņiem”, ražotāju pārstāvji vienosies un vienkārši nolems šajā „krievu ruletē” nepiedalīties.