Mazāks, bet lielāks

Honda-Fit-front-34

Japāņu autoražotājs „Honda” Detroitā izstādījis jaunās paaudzes pilsētas mikrovenu „Fit” – modeli, kas Eiropas tirgū pazīstams ar nosaukumu „Jazz”.

Lai gan autošovā aplūkojama it kā Amerikas specifikācija, taču patiesībā tas ir globāls modelis, proti, būtiski neatšķiras no tā automobiļa, ko „Honda” pēc pāris mēnešiem Ženēvā pieteiks kā jauno „Jazz”. Atgādināsim, ka Japānas tirgū „Fit” nonāca tirdzniecībā pagājušā gada jūlijā.

Pašmāju tirgū „Honda” galveno akcentu liek uz „Fit” ar hibrīddzinēju,

turpretim amerikāņiem japāņu ražotājs pagaidām piedāvā tikai versiju ar 1,5 l/130 ZS četrcilindru benzīna motoru. Tas gan ir par 13 ZS jaudīgāks nekā līdzšinējais dzinējs. Pēc klienta izvēles tas var tikt komplektēts ar sešpakāpju mehānisko pārnesumkārbu vai CVT variatoru. Kā liecina ražotāja informācija, dzinēja vidējais degvielas patēriņš (ar mehānisko transmisiju) jauktā ciklā ir 6,5 l/100 km.

honda-fit-debut-detroit-1

Jaunajā paaudzē „Fit” riteņu bāze ir pagarināta par 3 cm, bet auto virsbūve padarīta par 4 cm īsāka, turklāt automobilis ir kļuvis par 26 kg vieglāks. Taču, kā uzsver ražotāja pārstāvji, telpa aizmugurējo pasažieru ceļu rajonā ir pagarināta par 12 (!) cm.

Bāzes komplektā iekļauta atpakaļskata kamera, kas ļauj aplūkot bildi automašīnas aizmugurē vairākos rakursos, un „Expanded View Driver’s Mirror” (platleņķa spogulis), bet opciju sarakstā atrodamas tādas „ekstras” kā brīvroku atslēga, spoguļu, jumta lūkas un sēdekļu elektriskā apsilde, aklo zonu kontroles sistēma u.tml.

honda-fit-debut-detroit-3

„Fit” amerikāņu tirgum tiks ražots „Honda” Meksikas filiālē. Tā tirdzniecība startēs šā gada martā.

Birkas: