Mazcenas automobiļu tirgū konkurēs „Opel Karl”

Opel Karl 01

Jau iepriekš vēstīts, ka vācu autoražotājs „Opel” gatavojas laist tirgū mazizmēra automobili, kas konkurētu tā saucamajā mazbudžeta automobiļu nišā, tostarp ar Rumānijā ražotajiem „Dacia” modeļiem. Nupat no Riselheimas saņemts oficiāls apstiprinājums, ka šādu modeli „Opel” prezentēs jau oktobra sākumā, kad tiks atklāts Parīzes autošovs Paris Mondial de l’Automobile 2014.

„Dacia Sandero” potenciālajam konkurentam, godinot vienu no kompānijas dibinātāja Ādama Opeļa dēliem – Karlu, kurš kopā ar brāļiem Vilhelmu un Frīdrihu 1898.gadā uzņēmumu pievērsa autobūvei, dots nosaukums „Opel Karl”.

Lai uzturētu intrigu, publiskoti pagaidām gan tikai foto, kas iezīmē vien nākamā modeļa siluetu, taču detaļas paliek apslēptas

Neskatoties uz kompaktajiem izmēriem (garums tikai 3,68 m) „Karl”, kas tiks bāzēts uz Eiropu pametošā „General Motors” Korejas izcelsmes „Chevrolet” zīmola atzara modeļa „Spark” platformas, būs piecdurvju virsbūve. Kā iepriekš izpētījuši ārzemju mediji, „Karl” tik komplektēts ar „Adam” un jaunajai „Corsa” izmantotajiem dzinējiem un transmisijām.

Opel Karl 02

„Opel” uzsver, ka, līdz ar „Karl” izlaišanu, kompānijas rīcībā būs viens no interesantākajiem piedāvājumiem visā mazauto spektrā – A un B segmentā, jo “Karl” līdzās dzīvesstila modelim “Adam” un jaunajai “Corsa” papildinās izvēli.

Birkas: