„Mazda” atklāj kompakto krosoveru

Mazda-CX-3_4

Tieši Losandželosas starptautiskā auto salona atvēršanas priekšvakarā japāņu kompānija „Mazda” ir izplatījusi internetā jaunā visādceļu braucēja „CX-3” pirmos attēlus.

„Mazda CX-3” ir iecerēts kā „Nissan Juke” tiešais konkurents. ASV šāds modelis nonāks tirdzniecībā nākamā gada vasarā.

Kā redzams no pirmajiem pieejamajiem attēliem, „CX-3” veidots „Mazda” korporatīvajā stilā, ko raksturo zīmīgā piecstūra radiatora reste, šaurie rombveida galveno gaismu lukturi un neuzkrītošs plastmasas aerodinamisko elementu aprīkojums.

Mazda-CX-3_5

Auto salons gandrīz bez izmaiņām ir pārņemts no mazā hečbeka „Mazda2”.

Par tehnisko pildījumu informācija pagaidām ir ļoti nekonkrēta. Atsevišķi mediji vēsta, ka ASV „Mazda” mazais krosovers tiks piedāvāts ar divlitrīgu benzīna motoru un automātisko pārnesumkārbu, bet pilnpiedziņa būs pieejama tikai kā papildaprīkojums. Savukārt Eiropā spēka agregātu gammu vēl papildināšot arī 1,5 l dīzeļdzinējs, kā arī sortimentā būs mehāniskā pārnesumkārba. Tiesa, neviens no pieminētajiem dzinējiem (lai cik spoži arī neizskatītos patēriņa rādītāji) šajā automašīnu klasē nevarētu tikt uzskatīts par īpaši ekonomisku. Vai tad tiešām japāņi zem „SkyActiv” izkārtnes jaunam un modernam modelim nebūtu sagatavojuši neko mūsdienu ekoloģiskajām prasībām atbilstošu?

Mazda-CX-3_6

Kad „Mazda CX-3” varētu sasniegt Eiropas krastus, pagaidām ziņots netiek. Tāpat arī pagaidām nav zināmas mazā krosovera cenas.

Birkas: