Mazda maina flagmani Amerikā jeb CX-90 nav tas pats, kas XC-90

Mazda-CX-90-2024-1024-02

Mazda prezentējusi jaunu prāvu izmēru krosoveru CX-90, kas Ziemeļamerikas tirgos nomainīs līdzšinējo modeli Mazda CX-9. Lai gan izmēri un modeļa nosaukums ļoti sasaucas ar pie mums ļoti populāro Volvo XC-90, tie ir divi dažādi automobiļi. Jaunais krosovers Mazda CX-90 ar trīs sēdekļu rindām veidots uz Mazda jaunās modulārās platformas, kas paredzēta lielu izmēru modeļiem. Eiropas tirgos šis automobilis, visticamāk, piejams nebūs. CX-90 raksturo prāvāki izmēri un agresīvākas proporcijas, nekā priekšgājējam CX-9.

Mazda CX-90 ir pieejams ar jauniem elektrificētiem spēka agregātiem, tostarp rindas sešcilindru turbomotoru un pievienojamu hibrīdu. Salona ietilpība trīs rindās sniedzas līdz pat astoņiem braucējiem.

Mazda CX-90 būs pieejams ar jaunu e-Skyactiv G 3.3L Inline 6 Turbo benzīna motoru,

kam ir lielākā jauda un griezes moments no visas Mazda benzīna motoru plejādes – 340 Zs un 369 Nm griezes moments. Šis motors ir aprīkots arī ar M-Hybrid Boost (viegla hibrīda sistēma), kas spēka kompleksu padara vēl efektīgāku. Elektromotors konstruktīvi ir novietots starp dzinēju un transmisiju. Tas palīdz nodrošināt vienmērīgu paātrinājumu no vietas, kā arī spēj tieši darbināt CX-90 mazos ātrumos. Piemēram, uzsākot braukšanu vai parkojoties.

Mazda-CX-90-2024-1024-05

Savukārt jaunais uzlādējamais e-Skyactiv PHEV izstrādāts tā, lai darbotos tikai ar elektromotoru vairādos braukšanas režīmos. Mazda 2,5 litru četrcilindru motors esot pielāgots darbam līdzās elektromotoram un 17,8 kWh lielas ietilpības akumulatoram. Visi CX-90 spēka agregāti tiekot savienoti ar jaunu astoņu pakāpju automātisko pārnesumkārbu, kas īpaši izstrādāta elektrificētiem garenvirziena spēka agregātiem un lielas izmēra transportlīdzekļiem. Daudzpakāpju automātiskā pārnesumkārba bez griezes momenta pārveidotāja nodrošinot vienmērīgu un tiešu paātrinājumu.

Mazda-CX-90-2024-1024-0a

Lielā platforma nodrošina plašāku salonu un garāku riteņu garenbāzi. Pieejamie hroma rotājumi uz apakšējiem bamperiem izceļ auto platumu, savukārt jauni, pieejamie 21 collu diski ar melnu metālisku apdari papildina CX-90 jaudīgumu. Vienlaikus ar CX-90 tiek prezentēta arī Mazda jaunākā Takuminuri krāsa Artisan Red.

Mazda-CX-90-2024-1024-0d

Mazda CX-90 ietver jaunas, progresīvas tehnoloģijas un ērtības, kas uzlabo braukšanas pieredzi, vienlaikus nodrošinot arī komfortu un ērtības visiem pasažieriem. Tas ietver pieejamos trešās rindas USB-C uzlādes portus, gaisa kondicionēšanas ventilācijas atveres un modernizētu iekšējo apgaismojumu, kā arī daudzas citas funkcijas.

Mazda-CX-90-2024-1024-0f

Tāpat kā ar visiem Mazda transportlīdzekļiem, CX-90 pieejamas i-Activsense drošības funkcijas, piemēram, viedo bremžu atbalsts, aklās zonas uzraudzība, aktīvā kruīza kontrole un citas funkcijas. Mazda CX-90 ir lielāki skārienjūtīgi displeji nekā priekšgājējai, bet funkciju izvēle pieeama arī ar pogām, kas papildina interjera stilu.

Mazda-CX-90-2024-1024-16

Birkas: