„Mazda6” pārspējusi sērijveida dīzeļdzinēju ātruma rekordu

mazda6-worldrecord

Autoražotājs „Mazda” ziņo, ka ATP testos Papenburgā, Vācijā ar zīmola flagmani „Mazda6” pārspēti 20 Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) ātruma rekordi. Trīs „Mazda6” automobiļi, kas aprīkoti ar progresīvajiem 175 ZS SKYACTIV-D 2,2 l dīzeļdzinējiem piedalījās 24 stundu sacīkšu maratonā, pirmajam automobilim sasniedzot 221,072 km/h lielu ātrumu un pārējiem diviem iepaliekot vien pavisam nedaudz.

Līdzšinējais rekords ar dīzeļdzinējiem aprīkoto sērijveida automobiļu vidū bija 209,824 km/h (kategorijā ar dzinēja darba tilpumu no 2,0 līdz 2,5 litriem). Visiem trijiem „Mazda” modeļiem izdevās uzstādīt arī citus vidējā braukšanas ātruma rekordus dažādās distancēs saskaņā ar FIA standartiem, norādīts uzņēmuma paziņojumā presei.

Pie automobiļu stūres 24 stundu laikā sēdās 23 vadītāji no 23 Eiropas Savienības valstīm, kopumā nobraucot vairāk nekā 5300 km. To vidū bija profesionāļi, kā arī žurnālisti un autobraukšanas entuziasti, kuriem bija iespēja pieteikties braucienam kampaņas ietvaros, kuru 2014.gada maijā uzsāka „Mazda”. Pusotras stundas brauciena laikā vadītājiem bija aizliegts iebraukt zema spiediena zonā aiz priekšā braucošajiem automobiļiem. Tāpat īpaši uzmanīgi bija jāizbrauc šaurie līkumi, lai nezaudētu braukšanas ātrumu.

Pēc 24 stundu brauciena visu trīs Mazda6 vidējais braukšanas ātrums atšķīrās vien par 0,89 km/h.

„Mazda” godalgoto SKYACTIVE-D dzinēju kompresijas pakāpe ir 14:1, kas dīzeļdzinējiem ir zemākais rādītājs pasaulē. Šis dīzeļmotors ir pieejams modeļos „Mazda6”, „Mazda3”, „Mazda CX-5”, kā arī ar to tiks aprīkots drīzumā gaidāma jaunā „Mazda2”.

Piebildīsim, ka 2013.gada vidū „Mazda6” ar SKYACTIV-D dzinēju kļuva par pirmo dīzeļdzinēja modeli pasaulē, kas savā klasē uzvarēja leģendārajās Indianapolisas sacīkstēs ASV.

Birkas: