„McLaren” gatavo „Porsche 911” konkurentu

2016-McLaren-P13-70

Tiek solīts, ka britu kompānijas topošais sporta auto, kas līdz šim bija pazīstams ar tehnoloģisko indeksu P13, bet tagad ieguvis nosaukumu „Sports Series”, nonāks tirgū jau nākamgad rudenī.

Tam būs oglekļa šķiedras šasija. Un tas gatavojas kļūt par „Porsche 911” tiešo konkurentu. Ražotāja pārstāvji sola, ka cena būs salīdzinoši demokrātiska, proti, tā sāksies no 120 tūkstošiem Sterliņu mārciņu.

Kā liecina šobrīd pieejamā informācija, „McLaren Sports Series” aprīkojumā būs 3,8 l turbomotors, kas attīstīs līdz 500 ZS. Tas ļaus automobilim no vietas līdz 100 km/h paātrināties četrās sekundēs.

Maksimālais ātrums būs elektroniski ierobežots… pie 350 km/h robežas.

Pēc visa spiežot, nekādas spožas inovācijas jaunā modeļa ārienē, „McLaren” dizaineri nav iecerējuši. Stilistiski tas būs līdzīgs lielajiem brāļiem „P1” un „12C”. Zināms, ka šobrīd uzņēmuma inženieri strādā pie sporta kupejas virsbūves atvieglināšanas. Iepriekš jau izskanējusi informācija, ka šis modelis iegūs aprīkojumā izstrādnes, kas ir aprobētas F1 sacīkšu mašīnās. Kā viens no tiem varētu būt regulējams antispārns.

2016-McLaren-P13-71

„McLaren” vadība cer, ka „Sports Series” kļūs par populārāko kompānijas modeli. Tā plānotais ražošanas apjoms ir aptuveni 4000 vienību gadā.

Birkas: