„McLaren” trases fizkultūriešiem

McLaren-12C-GT-Sprint_1

Britu autoražotājs „McLaren” izgatavojis superautomobiļa „MP4-12C” speciālo trases versiju „12C GT Sprint”.

Automobilis paredzēts bagātiem snobiem, kas iecienījuši nedēļas nogalēs izklaidēties tā saucamajās trases dienās vai amatieru autosacīkstēs. „McLaren” sola to izgatavot ierobežotā – 20 eksmemplāru tirāžā.

Lai gan „McLaren 12C GT Sprint” aprīkots ar tādu pašu 3,8 l/625 ZS V8 turbomotoru un septiņpakāpju robotizēto divsajūgu pārnesumkārbu kā bāzes modelis, taču trases lietošanai tam ierīkota ražīgāka eļļošanas un efektīvāka dzesēšanas sistēma. Pateicoties piekares tūningam un par 40 mm pazeminātam klīrensam uzlabota auto gaitas stabilitāte. Turklāt britu „sprinteris” ieguvis 19-collīgus „OZ” riteņus, kas stiprinās ar centrālo skrūvi un speciālas „Pirelli” sporta riepas.

Bez tam „12C GT Sprint” ir uzstādīti sacīkstēm paredzēti karbona-keramiskie bremžu diski, inteliģenta triju režīmu ESP, motora pārsegs ar ventilācijas atverēm (līdzīgs kā sacīkšu „GT3”) un atšķirīgas konfigurācijas priekšējais buferis ar palielinātām gaisa ieplūdes atverēm. Savukārt kā papildu aprīkojums tiek piedāvāts oglekļšķiedras aizmugurējais antispārns un priekšējā bufera apakšā piestiprināms polikarbonāta spoileris.

Mašīnas salonā ir tērauda cauruļu drošības karkass,

sešu punktu drošības jostas un automātiskā ugunsdzēšanas sistēma. Bet automobiļa masu izdevies samazināt, uzstādot atvieglinātas konstrukcijas sporta sēdekļus, oglekļšķiedras priekšējo paneli ar digitālo mērinstrumentu bloku un vienkāršotu mazas jaudas kondicionēšanas sistēmu.

McLaren-12C-GT-Sprint

„McLaren” pārstāvji cenšas pārliecināt, ka „12C GT Sprint” cena nepārsniegs 200 tūkstošus Sterliņu mārciņu (aptuveni 232 500 eiro).

Automobiļa prezentācija paredzēta šajā nedēļas nogalē… nu, kur gan citur, ja ne Gudvudas Ātruma festivālā.

Birkas: