FOTO: „Mercedes-Benz GLE Coupe” – ilgi gaidītais „BMW X6” konkurents ir klāt!

16-Mercedes-Benz GLE Coupe

Ceturtdien, 30.jūlijā „Mercedes-Benz” pilnvarotā pārstāvja „Domenikss” telpās preses pārstāvjiem tika prezentēts nu arī Latvijā nonākušais kupejveida krosovers „Mercedes-Benz GLE Coupe”.

Pasaules autopresē jau ne mazums apspriests, kādēļ Štutgarte („Daimler” AG mājvieta) tik ilgi vilcinājās ar atbildi Minhenes („Bayerische Motoren Werke” AG mītne) konkurentam,  jo pie mums tik populārais X6, kā zināms, taču iznāca jau pirms 8 gadiem.

20-Mercedes-Benz GLE Coupe

Skaidrojums ir gauži vienkāršs. Proti, SUV tipa automobiļu Klondaikā – ASV un vēl dažos svarīgākajos tirgos tādi ‘pseidodžipi’ kā X6 un attiecīgi arī „GLE Coupe” ir daudz mazāk pieprasīti kā ‘normālie’ krosoveri, piemēram „BMW X5” vai „Mercedes-Benz ML”. Attiecīgi Štutgartes inženieru spēki aizvadītajos gados bija vairāk novirzīti citu uzdevumu veikšanai, bet X6 konkurenta ‘problēmas’ risināšana tika veikta nesteidzīgi.

Nu tas tomēr ir darīts un „GLE Coupe” gozējas publikas priekšā visā krāšņumā – ar trīsstaru zvaigznes zīmolam raksturīgo kupejas tipa automobiļu tipiskā stilā veidotu agresīvu priekšdaļu, laidenu aizmuguri un masīviem sānu paneļiem.

Zīmīgi, ka

„GLE Coupe” preses prezentāciju personīgi ievadīja „Domenikss” valdes priekšsēde Benita Sadauska,

kas, šķiet, nozīmē īpašas ar šo modeli saistītas cerības.

Labu ceļavēju "GLE Coupe" vēlē Benita Sadauska

Labu ceļavēju “GLE Coupe” vēlē Benita Sadauska

„GLE Coupe” ir būvēts uz ML platformas un pašreiz tam tiek piedāvātas četras versijas. Par bāzi uzskatīsim GLE 350d versiju ar 3,0 litru tilpuma V6 turbodīzeli (256 Zs), kam seko benzīna biturbo V6 GLE 400 ar 333 Zs jaudu. Ja kādam ar to šķiet par maz, tiek piedāvāts GLE 450 AMG, kuram tā paša benzīna motora jauda pacelta līdz 367 Zs, bet īstiem jaudas maniakiem paredzēts GLE 63 AMG. Īstajam  AMG zem motora pārsega jau ir V8 biturbo agregāts. Jauda 557 Zs, bet ja modifikācijas pilns nosaukums vēl papildināts ar burtu S, tad pat 585 ugunīgi zirgi.

Vistrakulīgākais „GLE Coupe” līdz 100 km/h ieskrieties spēj nieka 4,2 sekundēs (ražotāja dati), bet „GLE Coupe 350d” apaļās 7 sekundēs. Laikam jau lieki, bet piebildīsim, ka jaunais „Mercedes-Benz GLE Coupe” ir gluži vai ‘pārbāzts’ ar vismodernākajām aktīvās un pasīvās drošības, kā arī izklaides un komunikāciju sistēmām.

13-Mercedes-Benz GLE Coupe

Neskatoties uz Latvijas jauno auto tirgus kopējo ‘buksēšanu’, šogad tieši Premium automobiļu sektorā vērojams pieaugums. Turklāt, ņemot vērā, ka pirmā pusgada laikā Latvijā pārdoti 87 „BMW X6” (par 10 vairāk (!) nekā X5), visai droši var prognozēt, ka arī par „Mercedes-Benz GLE Coupe” būs ievērojama turīgo ļaužu interese.

7-Mercedes-Benz GLE Coupe

Tiesa, nez vai pat „GLE Coupe” vēl šogad ļaus „Mercedes-Benz” izvirzīties Premium segmenta tirgus līderos Latvijā, kā to optimistiski pauda „Domenikss” pārstāvji. Pirmā pusgada pārdošanas dati liecina, ka „BMW” (345 vienības) pārstāvjiem veicies teju divkārt labāk nekā „Mercedes-Benz” (pret 168). Šogad līdz šim pirktākais „Mercedes-Benz” modelis ir jau pieminētais apvidus tipa auto ML.

„Mercedes-Benz GLE Coupe” cena ir, sākot no 67 680 eiro.

Birkas: