Mercedes-Benz veicis leģendārās M-klases mantinieka – pēdējās paaudzes GLE atjaunināšanu

Mercedes-Benz-GLE-2024-1024-06

Mercedes-Benz ir atjauninājis 2018.gadā izlaistā krosovera GLE eksterjeru, interjeru, tehnoloģijas un aprīkojumu. Atjaunināšana vienlīdz skārusi kā GLE, tā arī GLE Coupe un arī visaudīgākās abu visrbūves tipu AMG versijas. Atjauninātie modeļi pie dīleriem Eiropā nonākšot sākot no 2023.gada jūlija. Dzinēju klāstā tagad iekļauti vieglie hibrīdi ar 48 voltu sistēmu un integrēto startera ģeneratoru (ISG), kā arī ceturtās paaudzes uzlādējamie hibrīdi.

Kā zināms, ar M klasi Mercedes-Benz 1997.gadā izveidoja premium klases SUV segmentu. M Class par GLE transformējās 2015.gadā. Pašreizējā GLE un GLE Coupe modeļu paaudze tika izlaista 2018.gadā. GLE tiek ražoti Mercedes-Benz rūpnīcā Tuskalūzā, ASV.

Mercedes-Benz-GLE-2024-1024-05

Uzlaboto GLE braukšanas palīgsistēmu komplektā tagad iekļautas vēl vairāk uzlabotas specifiskas funkcijas, piemēram, Active Distance Assist DISTRONIC, Active Steering Assist un Traffic Sign Assist. Parking Package ar 360° apkārtskata kameras atbalsta vadītāju, manevrējot paralēlās un perpendikulārās stāvvietās. Jauna ir “caurspīdīgā motora pārsega” funkcija. Ja ir ieslēgta bezceļa braukšanas programma, centrālais displejs parāda virtuālu skatu zem automašīnas priekšpuses, palīdzot vadītājam ievērojami atvieglot pārskatāmību stāvā reljefā. Noderīga fukcija ir arī piekabes vilkšanas manevrēšanas palīgs, atjauninātā piekabes izvēlne centrālajā displejā un piekabes maršruta plānotājs. To var izmantot, lai atrastu optimizētus maršrutus, ceļojot ar piekabi.

Mercedes-Benz-GLE-2024-1024-01

Statistika liecina, ka lielākā daļa GLE vadītāju pārvietojas tikai pa asfaltētiem ceļiem vai viegla bezceļa apstākļos. Tāpēc Mercedes-Benz ir pārveidojis bezceļu inženierijas pakotni, lai GLE modeļiem ar iekšdedzes dzinēju to varētu piedāvāt par daudz zemāku cenu

Tagad GLE īpašnieka rīcībā ir elektriski vadāms piekabes sakabes mehānisms,

kas ir īpaši ērti. Nospiežot pogu bagāžas nodalījumā vai centrālā displeja panelī, sakabes ierīce ar visu elektrības ligzdu tiek izbīdīta no automašīnas apakšas un automātiski fiksējas darba stāvoklī. Pēc lietošanas tā tikpat viegli ievelkas atpakaļ pozīcijā aiz bampera. Īpaša funkcija ir paredzēta arī tiem, kuri sakabes ierīci neizmanto piekabes vilkšanai, bet, piemēram, velosipēdu pārvadāšanai. Piekabes sakabei ir divas papildu skrūves, lai droši uzmontētu velosipēdu bagāžnieku. Tā kravnesība ir 100 kg – tas nozīmē, ka līdzi var ņemt arī e-velosipēdus.

Mercedes-Benz-GLE-2024-1024-03

Uzlabotā GLE un GLE Coupé jaunums ir piekabes maršruta plānotājs. Centrālajā displejā pasažieri var plānot maršrutus, kas ir piemēroti braukšanai ar piekabi. Plānotājs ņem vērā sastāva platumu un augstumu iecerētajā maršrutā, kā arī svara ierobežojumus. Jaunākās elektroniskās siatēmas padara manevrēšanu ar piekabi vienkāršāku, kā arī ērtāku un drošāku. Piekabes manevrēšanas palīgs ir izvēles papildu aprīkojums, un to var arī atbloķēt kā “Over the Air” (OTA) atjauninājumu pēc GLE iegādes.

Mercedes-Benz-GLE-2024-1024-07

Pateicoties uzlabotiem telpiskās skaņas sensoriem, parkošanās sistēmas sniedz vadītājam vēl labāku atbalstu manevrēšanas laikā. Atšķirībā no priekšgājēja, Active Steering Assist tagad paliek aktivizēts arī vilkšanas režīmā.

Protams, ka GLE un GLE Coupe ir piedzīvojis arī izmaiņas interjerā un eksterjerā. Citādi bamperi, modernizēta gaismas tehnika un citi Facelift knifi uzlabotajiem GLE nav sveši.

Mercedes-Benz-GLE-2024-1024-0d

Pateicoties vieglajiem hibrīdiem ar 48 voltu tehnoloģiju un integrēto startera ģeneratoru, kā arī spraudņa hibrīdiem, GLE un GLE Coupé tagad ir elektrificēti. Plug-in hibrīdiem sistēmas jauda sasniedz līdz 280 kW un griezes momentu līdz 750 Nm. Tikai ar elektību PHEV tagad var nobrukt attālumu līdz 109 kilometriem saskaņā ar WLTP ciklu Tas nozīmē, ka daudzu ļaužu lielāko daļu ikdienas braucienu var veikt tikai elektriski. Turklāt GLE tagad ir ļoti izvērsts braukšnas programmu klāsts.

Kā jau pierasts, augstākos veiktspējas rādītājus demonstrē GLE AMG modeļu versijas.

Birkas: