„Mercedes” S klasei vairs nav nepieciešams vadītājs

Merc_Sklase_intelligent

„Mercedes-Benz” greznā prezentācijā Frankfurtē izrādījis S klases limuzīnu, kas, aprīkots ar „Intelligent Drive” sistēmu, spēj pārvietoties bez vadītāja.

Augusta beigās „Mercedes” testa prototips pirmo reizi patstāvīgi veica braucienu no Manheimas līdz Porcheimai – 103 km pa Vācijas koplietošanas ceļiem, turklāt teju puse distances veda cauri lielākām un mazākām apdzīvotām vietām.

Vadītāja vietā gan sēdēja cilvēks, taču viņš ne reizi nepieskārās ne stūrei, ne pedāļiem.

Kā liecina ražotāja informācija, tas bijis iespējams, pateicoties jaunākajām tehnoloģijām. „Mercedes” inženieri iemācījuši S klasei atpazīt ceļa zīmes, norādes un luksofora signālus, šķērsot apļveida krustojumus, reaģēt uz citiem satiksmes dalībniekiem, kā arī pamanīt dažādus iespējamus traucēkļus ceļmalā. Starp citu, daļa no šīm tehnoloģijām jau tiek izmantotas E un S klases sērijveida modeļos. Bet automobilis ar pilnveidoto „Intelligent Drive” sistēmu ir aprīkots ar vēl lielāku skaitu datu devēju un dažādu sensoru, kas ļauj pilnībā izvērtēt manevra zonas un izvēlēties pareizās trajektorijas, kā arī optimālāko maršrutu.

Uz žurnālistu jautājumiem par šādas sistēmas nākotnes perspektīvām viens no „Daimler” direktoriem, profesors Tomass Vēbers ieteica bruņoties ar pacietību. Proti, lai laistu sērijveidā šādas „bezpilota” automašīnas ir nepieciešamas dažādas izmaiņas likumdošanā, ātrdarbīgāki datori, kā arī smalkākas GPS kartes.

Birkas: