Miris bijušais „Toyota” direktors

Eiji_toyoda

Kā ziņo interneta vietne „The Washington Post”, vakar (17.09.) simts gadu vecumā no sirdslēkmes miris bijušais kompānijas „Toyota” direktors Eidzi Tojoda.

1936. gadā, absolvējis mašīnbūves specialitāti prestižajā Tokijas universitātē, Eidzi Tojoda sāka strādāt ģimenes uzņēmumā „Toyoda Automatic Loom Works”. Viņš sākotnēji strādāja ražošanas cehā par kvalitātes kontrolieri. Tieši iespēja iepazīt darba vidi ļāva viņam vēlāk izstrādāt sistēmu „kaidzen”, kas palīdzēja optimizēt mašīnbūves procesus.

Piecdesmito gadu sākumā Tojodas uzraudzībā tapa pirmā japāņu vieglā automašīna – „Toyota Crown”.

Tā nonāca tirgū 1955. gadā.

No 1967. līdz 1982. gadam Eidzi Tojoda ieņēma „Toyota” prezidenta amatu. Viņa laikā kompānija attīstījās par globāla mēroga autoražotāju. Pēc 1982. gada viņš darbojās kā uzņēmuma konsultants.

Savulaik Tojoda ir vadījis „Toyota Corolla” izstrādi. Tas vēlāk kļuva par vienu no japāņu kompānijas visu laiku populārākajiem modeļiem. Viņš ir arī piedalījies luksusa zīmola „Lexus” izveidē. Kopumā Tojoda kompānijā”Toyota”  nostrādāja 69 gadus.

Eidzi Tojoda bija kompānijas dibinātāja Sakiti Tojodas brāļa dēls. Viņam ir trīs dēli – visi šobrīd dažādu „Toyota” filiāļu vadītāji.

Birkas: