„Nissan” elektrificē minivenu

Nissan_e-nv200_1

Japāņu autoražotājs „Nissan” īsi pirms pirmizrādes atklājis pirmos attēlus un informāciju par elektromobili „e-NV200”.

Par elektriskā minivena tapšanu liecināja „Nissan” iepriekš parādītais koncepts ar tādu pašu nosaukumu. Bet „e-NV200” sērijveida automobiļa oficiālā pirmizrāde notiks 22. novembrī Tokijas starptautiskā autosalona ietvaros.

Topošais elektrobusiņš izceļas ar līdzīgām stilistiskām īpatnībām kā „Nissan” pirmais elektriskās pieciņas modelis „Leaf”. Abiem ir vienādi veidota priekšpuse, kur radiatora restes vietā zem logotipa ir noslēpta uzlādes ligzda, un galveno gaismu starmešiem ir zili ietvari.

Interjera bilžu pagaidām nav, bet ražotāja pārstāvji stāsta vienīgi par inovatīvu multimediju sistēmu ar iespēju pieslēgties globālajam interneta tīmēklim. Taču zināms, ka minivena salonā būs pieejama rozete, kur pieslēgt ārējos patērētājus.., lai gan ir skaidrs, ka tas samazinās automobiļa strāvas rezervi un līdz ar to arī veicamo attālumu.

Šobrīd nav informācijas par “e-NV200″ spēka agregātu.

Atgādināsim, ka konceptauto bija aprīkots ar 75 kW (298 Nm) elektromotoru un litija-jonu akumulatoriem.

Nissan_e-nv200

Bet galvenais „Nissan” vēstījums ir tāds, ka „e-NV200” tiek pieteikts kā globāls modelis, proti, visupirms nākamā gada sākumā tas nonāks pārdošanā vietējā tirgū, bet vēlāk tiks eksportēts uz citām valstīm, tostarp arī uz Eiropu.

Birkas: