“Nissan Leaf” jaunais modelis spēšot aizbraukt tālāk

Nissan Leaf 2016

Piecvietīgais elektriskais ģimenes  auto “Nissan Leaf”, kurš tirgū debitēja 2011.gadā saņēmis ievērojamus uzlabojumus. Tam esot uzlabotas tehnoloģijas akumulatoru baterija un nu “Leaf” spēšot ar vienu uzlādi nobraukt līdz pat 250 km lielu attālumu.

Jaunais 30 kWh (sākotnēji bija 24 kWh) akumulators nodrošinot garāku nobraucamo attālumu, neupurējot automobiļa aprīkojuma izmantošanu, sacīts kompānijas paziņojumā. Tiesa, akumulatoru moduļa uzlabojumi padarījuši “Leaf” par 21 kg smagāku, lai gan dimensijās auto nav mainījies.

Atgādināsim, ka sākotnējais “Leaf” maksimālais veiktspējas rādītājs bija 160 km ideālos apstākļos. Mūsu un kolēģu pieredze Latvijā gan liecināja, ka šejienes apstākļos “Leaf” teorētisko attālumu veikt nespēj. Cerams, ka varēsim drīzumā iegūt jaunu pieredzi ar atjaunoto mašīnu.

Jaunā akumulatora palielinātas veiktspējas pamatā esot atjaunināta iekšējā uzbūve un ķīmiskie procesi.

“Nissan” jaunā akumulatoru modulim paredz astoņu gadu vai arī 160 000 km nobraukuma garantiju.

Akumulatora uzlāde esot tikpat vienkārša kā līdzšinējam 24 kWh modulim. Tieši tāpat uzlādi var veikt mājās no 230 V rozetes, sabiedriskajās uzlādes stacijās vai ātrās uzlādes stacijās (3 fāzu, 400 V), kuru tīkls tiek strauji paplašināts visā Eiropā. Bēda vien tā, ka Latvija šinī jomā uz priekšu faktiski nav pavirzījusies, jo mūsu sabiedriskais uzlādes tīkls salīdzinājumā kaut vai ar Igauniju joprojām ir gauži ierobežots.

Līdz ar palielinātas mobilitātes iespējām “Leaf” ir ieviestas arī vairākas nelielas izmaiņas automobiļa eksterjera dizainā – tostarp, jauna jumta antena un jauna automobiļa virsbūves krāsa – Bronze.

2016.gada “Leaf” Acenta un Tekna aprīkojumā ir aprīkoti NissanConnect EV infoizklaides sistēmas jaunāko versiju. Tai izveidota jauna saskarne ar 7 collu skārienjutīgo ekrānu. Ar NissanConnect EV palīdzību “Leaf’ saimnieks var kontrolēt automobili attālināti, izmantojot viedtālruņu telemātikas funkciju – pārbaudīt sava elektroautomobiļa uzlādes līmeni un uzsildīt automobiļa salonu aukstos ziemas rītos u.c. Viens no jaunās NissanConnect EV sistēmas uzlabojumiem ir jauna uzlādes karte, kas parāda uzlādes stacijas un to statusa atjauninājumus reālā laikā.

Uzlabotā “Nissan Leaf” ražošana turpināsies ražotnē Lielbritānijā, Sanderlendā. Tirdzniecības uzsākšana Latvijā plānota no 2016.gada janvāra. Skumji, ka jaunā versija ar 30 kWh akumulatoru būs par 2000 eiro dārgāka. Piebildīsim, ka šobrīd “Leaf” ar 24 kWh moduli pie mūsu dīleriem bāzes komplektācijā Visia maksā sākot no 34 590 eiro.

Birkas: