“Nissan” par godu mazauto “Micra” 30 gadu jubilejai izlaiž speciālu versiju

Nissan Micra 30th Anniversary_2013 01

Kopš 1982.gada zināmā “Nissan Micra” pirmo reizi parādījās Eiropas tirgū 1983.gadā un kopš tā laika visā pasaulē četrās paaudzēs ir saražots vairāk nekā seši miljoni šo automobiļu. Par godu 30 gadu jubilejai “Nissan” izlaiž speciālu “Micra” jubilejas versiju ar zīmīgām dizaina atšķirībām un īpašām jubilejas emblēmām.

Uz vienkāršākā aprīkojuma līmeņa “Visia” versijas izstrādātajai “Micra” 30 gadu jubilejas sērijai standarta aprīkojumā ir eleganti septiņu spieķu 15 collu vieglmetāla diski un no dzinēja veida līdera DIG-S aizgūts jumta spoileris. Sekojot, 2012.gada Parīzes autoizstādē prezentētās “Micra ELLE” sāktajai tradīcijai, arī “Micra” 30 gadu jubilejas mašīnām ir neuzkrītošas, bet zīmīgas emblēmas uz automobiļa spārniem, bagāžas nodalījuma durvīm un instrumentu paneļa.

Var piebilst, ka otrās paaudzes “Micra”, ko izlaida 1992.gadā, kļuva par pirmo Japānā ražoto automobili, kas ieguva prestižo Eiropas “Car Of The Year 1993” titulu.

Jubilejas sērijas auto darbinās visnotaļ pieticīgs 1,2 litru 80 ZS trīs cilindru benzīna dzinējs. Toties tas rada tik mazu izmešu apjomu, kas arī jubilejas sērijai ļauj iegūt „Pure Drive” apzīmējumu, ko “Nissan” piešķir vismazāk kaitīgos izmešus radošajiem automobiļiem.

Arī komforta ziņā salīdzinoši pieticīgajai jubilejas sērijai ar manuālo pārnesumkārbu, kā opcija tiks piedāvāta uzlabota CVT variatora transmisija.

“Micra” 30 gadu jubilejas versijas pārdošana sāksies šī gada marta beigās pēc izrādīšanas Ženēvas autošovā.

“Nissan Micra” modeļu hronoloģija

“Nissan Micra” (dažos tirgos saukta “Nissan March”) pirmā paaudze (ar uzņēmuma iekšējo kodu K10) tika laista klajā Japānā 1982.gada beigās, bet Eiropas tirgos nonāca 1983.gada sākumā.

 

 

 

 

1992.gadā to nomainīja Eiropas “Car Of The Year 1993” titulu ieguvusī otrās paaudzes “Micra” (K11). Tāpat kā tās priekštece, arī K11 tika ražota veselus desmit gadus.

 

 

 

 

2002. gadā K11 nomainīja trešās paaudzes “Micra” (K12), ko ražoja kā trīs vai piecu durvju hečbeku un arī kā “Micra C+C” kupeju/kabrioletu ar nolaižamu metāla jumtu.

 

 

 

 

 

Pašreizējā, ceturtās paaudzes “Micra” (K13)parādījās tirgū 2010.gadā kā globāls “Nissan” automobilis, ko ražo četrās valstīs – Taizemē, Meksikā, Ķīnā un Indijā – un tirgo 56 valstīs visā pasaulē.

 

 

 

 

 

 

Birkas: