“Nissan”, visticamāk, gatavo ļoti jestru krosoveru

Nissar Crossover prototip 2015

Japānas autoražotāja “Nissan” preses dienests pirmdien, 7.septembrī izplatīja pagalam strupu paziņojumu, ka tuvajā Frankfurtes autošovā (17.-27.septembris) publika ieraudzīs jauna krosovera vīziju.

Ka gaidāmais jaunums būs krosovera tipa auto, bija jānoprot pēc paziņojuma teksta: “Nissan bija pionieris krosoveru segmentā, radot tik ļoti veiksmīgos Juke, Qashqai un X-Trail… Vai Nissan ir spējīgs turpināt savas inovācijas un paaugstināt latiņu vēl vairāk?…”

Tātad – ja, uzdodot retorisko jautājumu, vai “Nissan” spēj vairāk, pieminēti populārie krosoveri “Juke”, Qashqai” un “X-Trail”, tad jāsecina, ka arī gaidāmā Frankfurtes ‘bumba’ būs krosovers. Arī paziņojumam klāt pievienotā fotografika vedina tā domāt.

Vairāk par topošo modeli jeb pagaidām, visticamāk, konceptauto nekas (pat ne nosaukums) netiek atklāts,

ja neskaita miglainu frāzi: “Kā būtu, ja Nissan piedāvātu jaunu veidu, kā izjust braukšanas aizrautību?” Šī frāze savukārt vedina domāt, ka jaunais krosovers būs sevišķi sportisks. “Juke Nismo” apliecina, ka “Nissan” tādus uzbūvēt var.

Pasaules medijos sastopami dažādi minējumi. Tostarp, tiek spriests, ka gaidāmais jaunums varētu būt nākamās paaudzes “Juke” prototips, bet virkne ietekmīgu mediju lēš, ka tas tomēr varētu būt pavisam jauna krosovera uzmetums. Turklāt ļoti sportiska krosovera… Tādus secinājumus izdara, piemēram, ietekmīgais “Autocar”, kas, atsaucoties uz informācijas avotu pašā kompānijā, vēsta, ka “Nissan” intriga, iespējams, ir ielas sporta automobiļa “370Z” aizvietotājs.

To, ka “370Z” dienas ir skaitītas, jau vasarā atzina “Nissan” viceprezidents Širo Nakamura. Diemžēl pēc šā nudien azartiskā, taču visai dārgā ‘plēsoņas’ pieprasījums ir mazs.

Kā norādīts “Autocar” materiālos, “Nissan” cer, ka īpaši ‘uzlādēts’ krosovers spēs aizraut gan esošos “370Z” fanus, gan, ņemot vērā pamatīgo publikas aizraušanos ar SUV tipa automobiļiem, piesaistīt jaunus interesantus.

Tas viss tā varētu būt un pie tā arī līdz Frankfurtei varētu pielikt punktu. Taču nevaram atturēties aizrādīt, ka “Nissan” ļaudis laikam tā aizrāvušies ar savu krosoveru ‘bīdīšanu’, ka vēlamo uzdod par esošo. Runa ir par paziņojumā sacīto: “Nissan bija pionieris krosoveru segmentā…”

Par krosoveru pionieri tomēr uzskatāms “Toyota RAV4”, kas dienasgaismu ieraudzīja 1994.gadā, bet pirmais “Nissan” krosovers “X-Trail” iznāca krietni vēlāk – tikai 2000.gadā. Priekšā “Nissan” tobrīd bija aizsteidzies, piemēram, vēl arī “Subaru Forester” (1997) un “Honda CR-V” (1995).

 

Birkas: