“Nissan” ziņo par nelielu elektroauto “Leaf” pārdošanas bāzes cenas samazināšanu Eiropā

Nissan Leaf_Oslo 03

“Nissan” paziņojumā teikts: “izmaiņas ir kā daļa no centieniem padarīt “LEAF” vēl pieejamāku trīs galvenajos tirgos – Japānā, Eiropā un Amerikas Savienotajās Valstīs… “Nissan” padara nulles izmešu mobilitāti vēl pieejamāku, par 3 000 eiro samazinot sava 100% elektriskā automobiļa “Nissan LEAF” cenas Eiropā. Līdztekus ražotāja cenas samazinājumam pircēji varēs arī izmantot izdevīgus vietējos finansējuma piedāvājumus. Jaunās cenas stājas spēkā jau no 23.janvāra un vēl pirms gada vidū paredzētās, “Nissan LEAF” atjauninātās versijas sagaidīšanas.”

Atjauninātā “Nissan LEAF” ražošanu šā gada pavasarī paredzēts sākt arī ”Nissan” Eiropas rūpnīcā Sanderlendā, Lielbritānijā. Līdz šim šos auto ražoja tikai Oppama rūpnīcā Japānā, bet pašā aizvadītā gada nogalē montāža uzsākta arī ASV, Tenesijas štatā.

“Nissan LEAF” starta cena Latvijā tagad sarukusi no 28 990 līdz 26 900 latiem.

Taču šāds 2090 latu samazinājums attiecībā pret citādi tāpat nesamērīgi augsto “LEAF” cenu salīdzinājumā ar tradicionālajiem spēkratiem Latvijā nespēs dot efektu bez publiski pieejama uzlādes elektrotīkla attīstīšanas un valdības ieinteresētības (attiecīgi subsīdijām) nulles emisiju mobilitātes attīstīšanā.

Līdz šim Latvijā nav pārdots neviens “LEAF” elektroautomobilis, liecina CSDD apkopotie 2011.-2012.gada reģistrāciju dati.

Lai arī “Nissan” Eiropu min starp lielākajiem “Leaf” noieta tirgiem līdzās Japānai un ASV, Eiropas pārdošanas rādītāji ir aptuveni trīs reizes zemāki nekā elektromobiļa dzimtenē Japānā un Amerikā. “AutoMedia.lv” jau vēstīja gan par ievērojamām cenu atšķirībām minētajos tirgos, gan dažādu valstu valdību attieksmi pret nulles izmešu automobiļu ieviešanu un popularizēšanu.

Elektroautomobiļu īpašnieku ieguvumi dažādās valstīs ir atšķirīgi, taču to skaitā dažādās valstīs ir piekļuve dažu pilsētu centram, kas ir liegta tradicionālajiem automobiļiem, speciālas bezmaksas stāvvietas pilsētās, sabiedriskā transporta joslu izmantošanas iespēja, nodokļu atlaides vai pilnīgs atbrīvojums no tiem un pat bezmaksas elektrība automobiļu uzlādei.

Birkas: