Norvēģijā pārdotākais automobilis ir… „Tesla Model S”

Kā ziņo „GreenCarReports”, septembrī Norvēģijā visvairāk pārdotais jaunu auto modelis bijis elektriskais sedans „Tesla Model S”.

Pagājušajā mēnesī Norvēģijas tirgū kopumā realizētas 12 168 jaunas vieglās automašīnas, tostarp 616 eksemplāru bijuši „Tesla Model S”. Tas ir 5,1% no kopēja skaita. Salīdzinājumam „Volkswagen” ar visu savu plašo modeļu gammu šajā laikā ir realizējis tikai 1,5 tūkstošus spēkratu.

Patiesība gan ir tāda, ka augsto rezultātu amerikāņu ražotājam izdevies sasniegt, pateicoties tam, ka septembra sākumā norvēģu klientiem tika piegādāti visi iepriekšējo sešu mēnešu laikā rezervētie elektromobili, un

ļoti apšaubāms, ka „Tesla” spēs noturēt uzņemtos apgriezienus arī turpmāk.

Tomēr izskatās, ka Norvēģija varētu kļūt par pirmo valsti pasaulē, kur elektriskās piedziņas automobiļi sāks aktīvi izspiest mašīnas ar iekšdedzes dzinējiem. Septembrī tur kopumā pārdoti 1044 elektromobiļi. Proti, to tirgus daļa ir sasniegusi 8,6%. Otrs lielākais eketromobiļu tirgus ir ASV, taču tur to tirgus daļa ir mazāka par vienu procentu.

Birkas: