Nosauc „Car Of The Year 2015” finālistus

Car Of The Year logo

Autoindustrijas Eiropas prestižākā konkursa Car Of The Year (COTY) rīkotāji šodien, 15.decembrī publicējuši šī gada jaunumu ‘karstāko’ septītnieku – jaunos automobiļus, kas turpinās cīņu par šā gada “Eiropas Gada auto” titulu.

Septiņi finālisti šogad tika izvēlēti no 31 pretendenta loka, bet

COTY titula ieguvējs tradicionāli tiks paziņots 2.martā līdz ar ikgadējā Ženēvas autošova atklāšanu.

Finālistu septītniekā 58 autožurnālistu, kuri pārstāv 22 valstu vadošos automedijus, žūrija iebalsojusi:

„BMW 2.Series Active Tourer”,

“Citroen C4 Cactus”,

“Ford Mondeo”,

“Mercedes-Benz” C-Class,

“Nissan Qashqai”,

“Renault Twingo”,

“Volkswagen Passat”.

Piebildīsim, ka divi no finālistiem, kas visumā ir liela proporcija, pārstāv tā saukto Premium segmentu – „BMW 2.Series Active Tourer” un „C-Class”. Interesanti, ka finālam žūrija nav izraudzījusies nevienu auto no ‘demokrātiskās’ kompaktklases (C segments) jaunumiem un arī agrāk tradicionāli ieredzētā mazā klase (A un B segments) pārstāvēta tikai ar vienu spēkratu – „Clio”. Toties ir divi krosoveri – „C4 Cactus” un „Qashqai”, kas labi atspoguļo Eiropas pircēju augošo pieprasījumu pēc šādiem auto. Savukārt „Mondeo” un „Passat” iekļūšanu finālā „AutoMedia.lv” vērtē kā likumsakarīgu, jo abi ir Eiropas tirgiem tradicionāli nozīmīgi vidusklases (D segments) klasiķi.

Aiz fināla robežas palika šādi automobiļi: „Audi TT”, „BMW 2.Series Coupe”, „BMW X4”, „Citroen C1”/„Peugeot 108”/„Toyota Aygo”, „Fiat 500X”, „Ford EcoSport”, „Hyundai i20”, „Infiniti Q50”, „Jeep Cherokee”, „Jeep Renegade”, „Kia Soul”, Lexus NX”, „Mercedes-Benz GLA”, „Mercedes-Benz S Coupe”, „Mini Cooper”, „Nissan Pulsar”, „Nissan X-Trail”, „Opel Corsa”, „Porsche Macan”, „Škoda Fabia”, „Smart ForFour”, „Smart ForTwo”, „Subaru WRX STI” un Suzuki Celerio”.

Atgādinām, ka par “Eiropas Gada auto 2014″ kļuva “Peugeot 308″.

Virknē valstu, tostarp Baltijas valstīs jau aizvadīti analoģiski nacionālie konkursi. Zīmīgi, ka visās trīs valstīs par „Gada Auto” izvēlēts kāds no nupat COTY balvai nominētajiem automobiļiem. Latvijā tas ir “Ford Mondeo”, Lietuvā – “Nissan Qashqai”; bet Igaunijā – “Renault Twingo”.