Nosaukti „zaļo auto” konkursa finālisti

green-leaf-car

Aizvadītās nedēļas nogalē ir nosaukti konkursa Green Car of the Year pieci finālisti. Interesanti, ka videi draudzīgo auto konkursa TOP 5 sastāvs liecina, ka konkursa rīkotāji un vērtētāji visnotaļ reāli skatījušies uz tradicionālo iekšdedzes dzinēju un alternatīvo spēkratu izplatības attiecību, izvirzot ne tikai tā sauktos „zaļos” automobiļus – hibrīdus un elektromobiļus. Uzvarētājs tiks nosaukts novembrī starptautiskā Los Andželosas autošova ietvaros.

Jāatzīmē, ka Green Car of the Year šogad izteikti izcelti sasniegumi tradicionālo dzinēju degvielas taupības un izmešu ierobežošans jomā, jo tikai viens no finālistiem pārstrāv hibrīdu grupu, bet elektroauto nav neviena. Lai arī šis vairāk ir Ziemeļamerikas konkurss, taču vismaz četri no pieciem finālistiem ir aktuāli arī Eiropas pircējiem.

ASV iznākošā žurnāla Green Car iedibinātā balva pamazām piepulcējas planētas nozīmīgākajām autoindustrijas balvām.

Green Car of the Year fināla TOP 5

Green Car Audi-A6_2012

„Audi A6 3,0 TDI” ar 245 Zs dzinēju, kas ne tikai spēj sasniegt 0-100 km/h ieskrējienu 6,1 sekundē, bet arī spēj būt visnotaļ ekonomisks premium braucamrīks, jo var tērēt tikai 6,2 litrus dīzeļdegvielas uz 100km (patēriņš rēķināts pēc amerikāņu sistēmas, kas atšķiras no Eiropā lietotās).

Green Car BMW-3-Series_2012

 „BMW 328d” 180 Zs vērtais dīzeļdzinējs uz 100 km ceļa spēj aprobežoties pat tikai ar 5,2 litriem degvielas.

Green Car Mazda-3_Sedan_2014

“Mazda 3 2,0 Skyactiv” ir cerības balvu iegūt gan par jaunās paaudzes motora uzbūves, gan transmisijas un auto svara samazināšanas risinājumiem. Šī auto benzīna patēriņš ir 5,7 l uz 100 km.

6-Toyota Corolla 2014

“Toyota Corolla 1,8 Eco” bruņojumā ir jauna gāzu sadales sistēma ar variējamām fāzēm, kas dzinējam ļāvusi iegūt ne tikai 8 papildu zirgspēkus, bet arī sasniegt zēmāku nekā iepriekšējai šī spēka agregāta paaudzei degvielas patēriņu – 5,6 l uz 100 km.

Green Car Honda-Accord_PHEV_2014

“Honda Accord Plug-in Hybryd” ir vienīgais alternativo enerģiju automobilis, kas ieķļauts starp finālistiem. Auto spējot vidēji aprobežoties ar patēriņu nedaudz virs 2 litriem benzīna uz 100 km, īsākus braucienus veikt tikai ar elektrovilkmi un tā akumulatorus var uzlādēt no mājsaimniecības 230V rozetes.

Birkas: , , , ,