„Opel Adam” saime aug kā sēnes pēc lietus?

Opel Rocks concept

Pavisam droši, ka „Opel” Ženēvas auto izstādē demonstrēs pilsētas minikrosovera konceptautomobili „Adam Rocks” ar atveramu jumtu, par to pausts oficiālā „Adam Opel AG” paziņojumā. Tikmēr citi avoti ziņo, ka ražošanas plānā jau pat iekļauts īsts „Adam Cabrio” .

Ražotāja oficiālajā paziņojumā norādīts, ka koncepta „Adam Rocks” trīsdurvju virsbūve ir tikai 3,70 metrus gara. Taču publiskotajās fotogrāfijās „Rocks” izskatās visnotaļ muskuļots un bravurīgs. Priekš tik maza auto dizains pat vērtējams kā skarbs, bet ar atvērtā jumta koncepciju „Adam Rocks” šķiet iedibina pavisam jaunu tirgus segmentu, jo krosoverīša kabīnes kabrioletam raksturīgā augša un mīkstais jumta pārsegs piedāvā brīvu debesu baudījumu līdz pat aizmugurējiem statņiem.

“Ar vēl drosmīgāku dizainu kā jebkuram citam „Adam” modelim, „Rocks” iespaidīgi demonstrē to, cik liels individualizācijas potenciāls piemīt mūsu jaunajam dzīvesstila mazauto. Šī ir viena no atbildēm uz jautājumu – kā pilnīgi unikālam automobilim var tikt veidoti jauni attīstības ceļi. Pārējās atbildes vēl sekos…” noslēpumaini saka „Opel” Virsbūves dizaina nodaļas vadītājs Malkolms Vards.

Riselsheimas ražotājs ar modeli „Adam” par varītēm cenšas atraktivitātes ziņā neatpalikt no itāļu vabolītes „Fiat 500” un franču „Citroen DS3”

Daudzi avoti, piemēram britu “Autocar” min, ka tradicionālāks kā „Rocks” sērijveida „Adam” ar atvērtā tipa virsbūvi tirgū nonāks 2014.gada nogalē. Tiek pat minētas „Adam” kabrioleta cenas – tas maksāšot 12 500 eiro, kas ir par tūkstoti vairāk nekā bāzes modelis. Jā tā, „Opel” kabrioletiņš konkurēs ar „Fiat 500C” un Citroen DS3 Cabrio”.

Līdzīgi kā tas parādīts ”Rocks” oficiālo skiču fotogrāfijās un līdzīgi kā mazajam itāļu konkurentam,  arī „Adam Cabrio” būšot sabīdāms brezenta jumts. Jāatzīst, šāds risinājums ļauj būtiski nesadārdzināt jauneklīgo automobili, kam cena ir būtisks pievilcīgā piedāvājuma arguments.

Jāpiebilst, ka „Opel Southeast Europe” Baltijas reģiona preses pārstāvis portālam „AutoMedia.lv” pievienoto it kā „Adam Cabrio” bildi un informāciju par cenu komentēt atteicās. Varbūt arī „Adam Cabrio” ieraudzīsim Ženēvā, tikai tas domāts kā pārsteigums.

Opel Adam Cabrio