„Opel Astra” uzstāda pasaules rekordu Milbrukas trasē

Opel-Astra-Rekordfahrt-288715-medium

Lielbritānijā, Milbrukas izmēģinājumu trasē sasniegts jauns 24 stundu brauciena vidējā ātruma rekords sērijveida vieglajiem auto ar turbodīzeļdzinēju tilpumu no 1600 līdz 2000 cm3. Rekordists ir „Vauxhall” jeb „Opel Astra 2,0 CDTI”.

Jaunā rekorda sasniegšanai tika izmantotas divas vienādas, ar drošības karkasiem un sporta sēdekļiem aprīkotas, bet citādi sērijveida komplektācijā esošas „Astra 2,0 CDTI” mašīnas, ko uz maiņām vadīja 12 piloti – deviņi žurnālisti un trīs „Opel/Vauxhall” darbinieki, tostarp bijušais DTM sacīkšu braucējs Folkers Štraiceks.

Abi auto 3,2 km garajā trasē, kas, lielu ātrumu sasniegšanai, izbūvēts ar Amerikas sacīkšu ovāliem līdzīgām slīpām virāžam, kopumā veica katrs pa 1500 apļiem jeb 4800 kilometrus, sasniedzot vidējo ātrumu 201 km/h. Iepriekšējais rekords bija tikai 160 km/h stundā un tikai uzstādīts pirms 21 gada.

Šobrīd autoražotājs no FIA un Britu autosporta asociācijas gaida sasniegto rezultātu oficiālu apstiprināšanu.

Pilotu maiņām, kas notika ik pēc 4 stundām, degvielas uzpildīšanai un vienreiz veiktai riepu maiņai tika patērētas tikai 22 minūtes. Brauciena laikā vēl tika mēģināts uzstādīt arī sešus Lielbritānijas Nacionālos ātruma izturības rekordus (British National Speed Endurance Records).

Opel-Astra-Rekordfahrt-288717-medium

„Mēs vienreiz nomainījām riepas, taču tikai tāpēc, lai būtu pilnīga drošība, jo uz piekari un riepām šāda brauciena apstākļos gulst milzīga slodze, ko rada trases stāvo sānsveres līkumu veikšana,” atzīmēja Folkers Štraiceks. Pēc „Opel AG” pārstāvju sacītā, nekāda cita veida tehniska palīdzība „Astra” mašīnām ekstrēmā režīmā veiktā diennakts brauciena laikā nav bijusi vajadzīga.

Birkas: