“Opel” mazo Ādamu parādīs Parīzē

Opel Adam 01

Parīzes auto izstādē „Mondial De l’Automobile” (2012. gada 29. septembris – 14. oktobris), „Opel” prezentēs zīmola vēsturē pirmo A segmenta mazauto „Adam”, kas tāpat pirmo reizi vēsturē apzīmēts firmas dibinātāja Ādama Opeļa vārdā. „Opel Adam AG” uzsver, ka mazais „Adam” reprezentē Eiropas auto modes svarīgākās tendences – mazu, bet elegantu, pilsētas automašīnu, kas apvieno drosmīgu ražotāja dizainu un gandrīz neierobežotas katra auto personalizēšanas iespējas.

Ņemot vērā, ka Rietumeiropā A un B segments stabili aizņem ap 30% no jaunu auto tirgus, neapšaubāmi „Opel” ar „Adam” izlaidi saista ļoti lielas komerciālas cerības. Ražotāja paziņojumnā teikts, ka papildus modernam dizainam, „Adam” nodrošinās arī agrāk tikai augstāku klašu modeļiem raksturīgas premium līmeņa tehnoloģijas, tai skaitā jaunu borta informācijas un izklaides sistēmu, kas lietotājam ļaus savienot savu viedtālruni (Android vai Apple iOS) ar auto, tādējādi uz internetu balstītas aplikācijas padarot pieejamas arī salona aparatūrā. Pretēji konkurentiem attiecīgajā segmentā, „Adam” uz retro balstītu dizainu (piemēram „Fiat 500”) aizstāj ar modernu izskatu. Pirmoreiz pilsētas mazauto segmentā gan lukturi, gan gabarītuguņi būšot pieejami ar enerģiju ekonomējošo LED tehnoloģiju.

„Opel Adam” ārējie gabarīti ir tikai 3,70 metri garumā un 1,72 metri platumā (bez spoguļiem), kas trīsdurvju auto padara ļoti piemērotu urbanizētai videi.

Tomēr salonā būšot nodrošinātas ērtas sēdvietas pat četriem cilvēkiem. Ņemot vērā, ka tirgus eksperti prognozējot uz dzīvesstila akcentēšanu orientēta apakšsegmenta stabilu pieaugumu turpmāko gadu laikā, „Adam” būšot kā radīts tieši moderniem pilsētniekiem, kuri sapņo par automašīnu, kas spēj izteikt personības un stila individualitāti. Šobrīd vēl „Opel” pilsētas mazauto segmentā piedāvā piecvietīgo un jau ilgi ražoto modeli „Agila”, kurā uzsvars likts uz praktiskajām īpašībām.

Sākotnēji „Opel Adam” būs pieejams ar trīs veidu benzīna motoriem  – 1,2 l (70 ZS, 1,4 l (87 ZS) un 1,4 l (100 ZS) darba tilpumu kombinācijā ar piecpakāpju manuālo transmisiju. Visi motori būs pieejami ar „EcoFLEX” tehnoloģiju paketi, tai skaitā ar degvielu ekonomējošo Start/Stop sistēmu. Vēlāk tikšot ieviests jaunas paaudzes mazizmēra benzīna turbodzinējs, kas savu debiju piedzīvošot tieši „Adam” modelī. Jaunais motors tikšot kombinēts arī ar pilnīgi jaunas paaudzes sešpakāpju manuālo pārnesumkārbu.

Pretēji ierastajiem „Opel” komplektāciju standartiem, „Adam” tās būs atšķirīgas. Vairs nebūšot labi zināmās komplektāciju hierarhijas, un pircēji varēšot izvēlēties starp trīs dažādiem un ļoti individualizētiem apdares „garastāvokļiem” jeb „pasaulēm”: „Adam Jam” būšot savdabīgs, moderns un spilgts, „Adam Glam” piedāvāšot vairāk elegances, bagātīgāku un izsmalcinātu gaisotni, bet „Adam Slam” patikšot tiem, kuri ir enerģijas pārpilni un ar sportisku attieksmi.

„Opel” uzsver, ka „Adam” pilsētas mazauto segmentu iepazīstina ar daudzām inovatīvām un modernām tehnoloģijām, kas ierasti ir bijušas pieejamas tikai augstākos segmentos. Pirmoreiz šajā segmentā būs pieejama „Opel” jaunākās paaudzes automašīnas novietošanas stāvvietā palīgsistēma (APA II), kas savu debiju piedzīvo tieši „Adam”. Vēl viena novitāte šajā segmentā esot apsildāms stūres rats.

Mazauto izskatu izceļot salīdzinoši platā virsbūve , bet 2,311 m garā riteņu bāze esot veidota tā, lai nodrošinātu maksimālu aktīvo drošību un komfortu. Priekšējam tiltam izmantota klasiskā „McPherson” piekare, bet „Adam” aizmugurējais tilts ir ar vērpstieņa konstrukciju. Riteņu izmēri variēs no 15 līdz šķietami trakoti lieliem 18 collu riteņiem. „Adam” elektriskajam stūres pastiprinātājam būšot īpašs „City” režīms – pēc speciāla slēdža nospiešanas, tas palielinot pastiprinātāja darbību arī iztekti maza ātruma gadījumā, kas ir īpaši noderīgi lēnas manevrēšanas brīdī. Visām „Adam” versijām standartaprīkojumā būšot pieejama arī pēdējās paaudzes ESP, kas papildināta citām funkcijām, piemēram, kalnā uzbraukšanas palīgsistēmu.

Jauno „Opel Adam” būšot iespējams pasūtīt jau pēc tā oficiālās pasaules pirmizrādes Parīzes. Tiesa gan, par cenām un iespējamām piegādēm tuvāk gan jau varēs uzzināt tikai izstādē.

Birkas: