„Opel” ievieš mazauto „Adam” versiju, kas darbosies arī ar gāzi

Opel Adam LPG 2014

„Opel Adam” būs pieejams arī LPG versijā. Mazais, stilīgais un katra pircēja gaumei individuāli pielāgojamais auto „Adam 1,4 LPG ecoFLEX” ir veidots darbībai ar LPG (Liquefied Petroleum Gas) jeb SNG (sašķidrinātā naftas gāze), taču tas spēj darboties arī ar benzīnu – vadītājs digitālajā displejā redz distanci, ko iespējams nobraukt ar katru atlikušo degvielu.

Darbojoties ar LPG, 87 Zs „Adam” patērē tikai 6.9 litrus uz 100 km (112 g/km CO2). Salīdzinājumā ar līdzīgas jaudas benzīna dzinēju, degvielas izmaksas ir par 50% zemākas!

Ieviešot „Adam 1,4 LPG ecoFLEX”, „Opel” piedāvās jau 10 LPG modeļus:

„Corsa” (trīs un piecdurvju), „Astra” (piecdurvju un Sports Tourer), „Meriva” un „Zafira Tourer”, kā arī jaunais „Insignia” (četru un piecu durvju sedans, Sports Tourer) jau ir pieejami divu degvielu LPG versijās.

LPG versijas vajadzībām inženieri pastiprināja vārstus un vārstu ligzdas, un attiecīgi pieskaņoja arī motora darbību. Pateicoties vietu taupošajai LPG tvertnes uzstādīšanai zem automobiļa grīdas aizmugurē, tika saglabāts arī pilna izmēra bagāžnieks. Papildu LPG tvertnē ietilpst līdz 35 litriem gāzes. Tikai ar šo daudzumu vien „Adam LPG” spēj nobraukt aptuveni 500 km kombinētajā ciklā. Divu degvielu režīmā iespējams nobraukt līdz pat 1200 km. Distances indikators atrodas instrumentu panelī tieši vadītāja redzeslokā. Tā displejā redzama distance, ko iespējams nobraukt ar benzīnu, LPG un kopējais nobraucamais attālums.

Sašķidrinātās gāzes uzpildes atvere atrodas blakus benzīna tvertnes atverei, turklāt „Opel” ir iekļāvuši aprīkojumā arī adapteri, ar kura palīdzību degvielu iespējams uzpildīt visā Eiropā. Gāzes sistēmai, kas uzstādīta rūpnīcā Eizenahā, piemīt vairākas svarīgas priekšrocības salīdzinājumā ar citviet instalētām iekārtām, sacīts kompānijas paziņojumā.

Gāzes izmaksas Vācijā ir aptuveni uz pusi zemākas nekā 98.markas benzīnam, turklāt Vācijas valdība līdz pat 2018.gadam par LPG piešķīrusi nodokļu atlaides. Vācijā šis degvielas veids ir pieejams vairāk nekā 6500 uzpildes stacijās, tas nozīmē, gandrīz katrā otrajā. Eiropā 12 miljoni LPG automobiļu uzpildās vairāk nekā 35 000 degvielas uzpildes stacijās, kas aprīkotas ar LPG.

„Adam 1,4 LPG ecoFLEX” cena Latvijā būs sākot no 13 880 eiro.

Birkas: