„Opel” jau pirms Frankfurtes autošova vērš uzmanību uz atjaunoto flagmani „Insignia” un mazuli „Adam”.

Opel Insignia ST_2013

Abi modeļi ir jau labi zināmi un varētu šķist, ka autošova kontekstā tie nekādus īpašus pārsteigumus sagādāt nevar. Pa lielam tā arī ir, taču Frankfurtē oficiāli tiks prezentēts „Insignia” feislifts, kas līdzi nes arī tehniskus jaunumus, kā arī tikšot demonstrētas jaunas „Adam” individualizācijas iespējas.

Līdz ar 2008.gada Londonas autošovā debitējušās sērijveida „Insignia” dizaina izmaiņām šis modelis iegūst arī jaunu 2,0 litru CDTI turbo dīzeļdzinēju ar 120 un 140 Zs jaudas versijām.  Ražotājs norāda, ka tas spējīgs tērēt vidēji vien tikai 3,7 litrus degvielas uz 100 km un izdalīt tikai 99 g/km CO2. „Insignia” iegūst arī Euro6 1,4 turbo benzīna motoru, kura apetīte būšot vidēji 5,2 l/100 km. No benzīna dzinēju puses lielākais jaunums ir divu tiešās iesmidzināšanas agregātu ieviešana – 2,0 litru dzirksteļaizdedzes tiešās iesmidzināšanas SIDI turbo (Spark Ignition Direct Injection) ar 250 Zs un 400 Nm maksimālo griezes momentu un jaunās paaudzes 1.6 SIDI turbo ar 170 Zs un 260 Nm (līdz pat 280 Nm ar overboost), kas pieejami jau no 1 650 apgr./min. Ļotri plašajā „Insigia” dzinēju klastā alternatīva un ekonomiska motora izvēle ir 140 Zs „Insignia 1.4 LPG” (Liquefied Petroleum Gas) jeb SNG (sašķidrinātā naftas gāze) ar maksimālo griezes momentu 200 Nm.

Teju lieki piebilst, ka ierindas pircējiem šie jaunumi faktiski ir nozīmīgāki nekā kārtējais konceptauto, kas parasti iegūst skaļāku rezonansi informatīvajā telpā.

Jāpiebilst, ka virsbūves uzlabotā aerodinamika gan piecdurvju modifikācijai, gan universālim „Sports Tourer” nodrošināšot labāko klasē gaisa pretestības koeficientu Cd. Piecdurvju hečbekam tas ir 0,25. Papildus tam flagmaņa aprīkojumā ir nodrošināta jaunās paaudzes informācijas un izklaides sistēmas. Atjaunotā „Insignia” pārdošanā nonāks drīz pēc autošova.

Opel Adam

Opel Adam

Savukārt jau tā šķiet individualizācijas čempiona iespējas demonstrējošais mazulis „Adam” iegūs vēl divas jaunas virsbūves krāsas un jaunas krāsas jumtu, kā arī tiks pie jauna izskata riteņiem un jauniem grafiskiem elementiem. Šī stilīgā pilsētas auto salonā būs atrodami arī jauni dekori priekšējam panelim, centrālajai konsolei un durvīm, jauns sēdekļu polsterējums un griestu apdares dizains.  Šie papildinājumi rada jaunas personifikācijas iespējas – pašlaik „Adam” piedāvā ne mazāk par 61 000 kombinācijām virsbūvei un vairāk kā 82 000 salona apdarei. Neparastā individuālista plašās jaunā aprīkojuma iespējas būs pieejamas no 2014.gada janvāra.

Birkas: