„Opel” jau rosa naudiņu jauno „Astra” un „Insignia” modeļu izlaidei

Opel plant in Kaizerslautern

„General Motors” (GM) Eiropas atzara – „Opel” vadība nupat paziņojusi, ka Vācijas Reinzemes-Pfalcas reģiona Kaizerslauternas rūpnīcā paredzētas investīcijas 130 miljonu eiro apmērā.

Kā zināms, „Opel” rūpnīca Kaizerslauternā ir dzinēju un automobiļu komponentu ražotne, nevis gala konveijers. Minētā summa tiks atvēlēta jau nākamās paaudzes „Opel Astra” virsbūves komponentu un priekšējo sēdekļu konstrukcijas, kā arī nākamās paaudzes „Insignia” riteņu asu un virsbūves detaļu ražošanai.

„Kaizerslauterna nodrošina modernākās tehnoloģijas un augstākās kvalitātes produktus. Tādā veidā rūpnīca sniedz nozīmīgu ieguldījumu mūsu automobiļu panākumos un zīmola produktu ofensīvā, kas ietver 23 jaunu modeļu un 13 jaunu dzinēju radīšanu tuvāko gadu laikā,” rūpnīcas apmeklējuma laikā pauda „Adam Opel AG” prezidents Tomass Noimans (attēlā trešais no labās).

No Noimana izteikumiem viegli „izlobīt”, kādēļ GM auklējas ar hroniski zaudējumus nesošo „Opel” – tas ir pirmrindas tehnoloģiju centrs un kalpo visu lielā koncerna atzaru vajadzībām.

Daļa solīto investīciju tikšot izmantota arī dzinēju izgatavošanai. Nākamā gada oktobrī plānots, ka būs gatava Euro 6 emisiju standartiem atbilstošā 2,0 litru dīzeļdzinēju saime. Šīs saimes dzinēji izcelsies ar savu augsto veiktspēju, zemo degvielas patēriņu un trokšņu un emisiju daudzuma samazinājumu.

„Opel” bosu, apmeklējot Kaizerslauternas ražotni, pavadīja Reinzemes-Pfalcas reģiona valdības amatpersonas – premjerministre Malu Dreijere un Ekonomikas ministre Evelīna Lemke.

Rietumu Pfalcas rūpnīcas 2200 darbinieki šobrīd ražo detaļas un dzinējus faktiski visai „Opel” modeļu gammai – „Adam”, „Astra”, „Corsa”, „Meriva”, „Zafira” un „Insignia” modeļiem.

Birkas: