Par godu GTI jubilejai „Volkswagen” izlaiž „Golf GTI Clubsport”

Golf GTI Clubsport 2015 01

Aptuveni pusotru gadu pēc par bestselleru kļuvušā „VW Golf” pirmās paaudzes izlaišanas, dienasgaismu ieraudzīja šī modeļa ‘karstā’ versija „Golf GTI”. Tas notika 1975.gada Frankfurtes autošovā. Nākamnedēļ durvis vērs šī gada Frankfurtes autoizstāde, kurā „Volkswagen” AG demonstrēs par godu GTI 40 gadu jubilejai sagatavoto „Golf GTI Clubsport”.

Paši „Volkswagen” ļaudis gan apaļo GTI gadskārtu gatavojas atzīmēt tikai nākamā gada sākumā. Vismaz tā izriet no kompānijas preses dienesta paziņojuma. Acīmredzot, tieši tad arī plānots „GTI Clubsport” laist pārdošanā, jo arī pirmais GTI pie pircējiem devās ne gluži uzreiz pēc izstādes, bet 1976.gada sākumā.

„GTI Clubsport” būs jaudīgākais „Golf GTI”, kāds jebkad izlaists.

Piebildīsim, ka GTI gadadienas izlaiduma modeļi ir tradīcija, jo arī 20., 25., 30. un 35. dzimšanas dienās klājā tikuši laisti īpaši jubilejas modeļi.

Jaunākā gadadienas modeļa dzinējs ar turbokompresoru un tiešās iesmidzināšanas sistēmu sniedz 265 ZS lielu jaudu, kas ir par 35 ZS vairāk nekā iepriekšējam jaudīgākajam GTI modelim. Taču tas vēl nebūt nav viss. Triecot gāzes pedāli grīdā līdz galam un izmantojot overboost  funkciju, uz neilgu laiku (apmēram 10 sekundes) dzinēja jaudu var palielināt vēl par 10%, sasniedzot vairāk nekā 290 ZS lielu jaudu.

Golf GTI Clubsport 2015 02

Ar sešpakāpju manuālo transmisiju „GTI Clubsport” no 0 līdz 100 km/h lielu ātrumu sasniedz 6,0 sekundēs, bet ar sešpakāpju dubultā sajūga transmisiju DSG to paveic vēl ātrāk – 5,9 sekundēs. Auto maksimālais ātrums ir 250 km/h (DSG: 249 km/h). Komplektā ar šīm jaudas un dinamiskas iespējām tiek solīt ar’ilaba degvielas ekonomija – 6,7-6,9 litri uz 100 km. Tas gan laikam iespējams, ja arī ar „Clubsport” vienkārši rātni vizināsies. Kurš tad to darīs?!!

“Golf GTI Clubsport” standartā būs pieejams Oryx White krāsā (iespējamas arī citas krāsas), bet, lai radītu kontrastu, auto jumta daļa ir melna. Gadadienas modelim „Volkswagen” virsbūves dizaina veidotāji izstrādājuši pilnīgi jaunu priekšējo bamperi, jaunus sānu sliekšņus, jaunu aizmugurējo izkliedētāju, jaunu vairākdaļīgu jumta spoileri un īpaši veidotus vieglmetāla diskus. Šis aprīkojums gadadienas modelim ļauj izcelties starp pārējiem GTI modeļiem.

Birkas: