Pārdoti jau 50 000 „Nissan Leaf”, Latvijā brauc tikai viens

Nissan LEAF_2011

Japāņu kompānija „Nissan” 14.februārī atzīmēja nozīmīgu notikumu savā autobūves vēsturē – tika pārdots piecdesmit tūkstošais elektromobilis „Leaf”.

Elektromobilis „Leaf” tika laists tirdzniecībā 2010.gada decembrī. Visupirms to pārdeva Japānā un ASV, bet jau 2011. gada sākumā tas ieradās pie „Nissan” dīleriem Kanādā un dažās Eiropas valstīs.

Pašlaik „Leaf” tiek pārdots jau 17 Eiropas valstīs, tostarp arī Latvijā, un šobrīd tas ir vislabāk pārdotais elektriskās piedziņas vieglais automobilis.

Kā zināms – vienīgo Latvijā reģistrēto „Leaf” izmanto „Rīgas satiksme”.

Kā vēsta „Nissan” izplatītā preses relīze, visi „Leaf” kopumā nobraukuši vairāk nekā 260 miljonus kilometru. Lai izklausītos iespaidīgāk, tiek norādīts, ka kas ir lielāks attālums nekā no zemes līdz saulei. Taču, ja cilvēks ir draugos ar matemātiku, viņš paņem kalkulatoru un vienkārši izrēķina, ka viena „Nissan Leaf” vidējais nobraukums patiesībā ir tikai (!) 5200 km. Tiesa, atzīmēšanas vērts gan ir kāds „Leaf” īpašnieks, japānis, kurš divu gadu laikā kopš automobiļa iegādes nobraucis jau vairāk nekā 175 000 km.

Birkas: