Pasūti tagad, jūnijā saņem – Latvijā uzsāk elektriskā Toyota bZ4X iepriekšpārdošanu

Toyota bZ4X - 23

Toyota bZ4X ir pirmais Toyota pilnībā elektriskais transportlīdzeklis (Battery Electric Vehicle). bZ4X nav esoša modeļa adaptācija. Tas ir oriģināls modelis – pirmais no Beyond Zero sērijas, kas konstruēts uz jaunas BEV modeļiem paredzētas Toyota modulārās platformas eTNGA. Platformā akumulatora bloks ir integrēts šasijā un pilnībā atrodas zem automašīnas grīdas. Toyota Baltic informē, ka kopš 18.janvāra Baltijas valstīs atvērta jaunā modeļa iepriekšpārdošana.

Pirmie automobiļi klientiem Latvijā tikšot piegādāti 2023.gada jūnijā, sola Toyota Baltic. Toyota bZ4X sākuma cena ir no 56 500 EUR.

Toyota bZ4X konstrukcija un dizains ietver aerodinamiskos elementus, kas palielina nobraucamo attālumu, apgalvo uzņēmums. To vidū ir atveres priekšējā bampera stūros, pilnībā nosegta automobiļa apakšdaļa, dalīts jumta spoilers, aizmugurējais difuzors, kā arī optimālā leņķī iestrādāts aizmugurējais stikls. Šaurajam režģim bZ4X priekšpusē ir aizvars, kas regulē akumulatora dzesēšanas gaisa plūsmu un palīdz samazināt gaisa pretestību.

Toyota bZ4X - 1

Toyota bZ4X ir pieejami seši viena toņa krāsojumi un pieci divu toņu krāsojumi, kas virsbūves pamatkrāsu apvieno ar kontrastējoši melnu jumtu un balstiem. Interjerā uzsvars likts uz komfortu un plašumu, kas salonam piešķir viesistabas gaisotni – izjūtu, ko pastiprina mīkstas austa materiāla faktūras uz priekšējā paneļa, viegli matētas apdares detaļas un panorāmas jumts.

Principu “rokas uz stūres, acis uz ceļa” pasvītro uz cilvēku vērstais vadītāja vietas iekārtojums ar digitālu septiņu collu instrumentu un informācijas displeju, kas atrodas virs stūres līnijas – tieši vadītāja redzes laukā. bZ4X ir 8 vai 12,3 collu centrālais skārienekrāns. Lielais displejs tiek izmantots jaunākajai Toyota Smart Connect sistēmai ar vairākām uzlabotām funkcijām.

Toyota bZ4X - 28

Toyota bZ4X ir jaunākā sadursmes novēršanas sistēmas (PCS) versija, kas uz ceļa pastāvīgi uzrauga iespējamo apdraudējumu un par to brīdina vadītāju vai pat aktivizē avārijas bremzēšanu, ja pastāv nenovēršams sadursmes risks. Savukārt Safe Exit Assist palīdz izvairīties no bieži sastopamā riska netīšām atvērt automašīnas durvis brīdī, kad no aizmugures tuvojas cits transportlīdzeklis, velosipēdists vai gājējs.

bZ4X ir pieejams gan priekšējo, gan visu riteņu piedziņas izpildījumā.

FWD modelim priekšā ir uzstādīts 150 kW eAxle elektromotors, kas attīsta 204 ZS jaudu un 265 Nm griezes momentu. AWD modelim gan priekšā, gan aizmugurē ir 80 kW elektromotori. To kombinētā jauda sasniedz 218 ZS, bet griezes moments – 337 Nm. Šādu pilnpiedziņas sistēmu Toyota nodēvējusi par X-MODE.

Jaunajam modelim uzstādītā litija jonu akumulatora ietilpība ir 71,4 kWh, un tajā ir 96 elementi. Katrs no tiem tiek pastāvīgi un individuāli kontrolēts, lai noteiktu jebkādas novirzes vai bojājumu pazīmes. Toyota pārliecību par akumulatora kvalitāti atspoguļo garantija, ka tas saglabās vismaz 70 procentus no savas ietilpības pat pēc 10 gadiem. Ražotāja garantija ir spēkā 8 gadus vai līdz 160 000 kilometru nobraukumam, taču ar papildu apkopi akumulatora garantijas laiks var tikt pagarināts līdz 10 gadiem vai 1 miljonam kilometru (no pirmās reģistrācijas datuma).

Toyota bZ4X - 18

Toyota bZ4X oficiālā sniedzamība (WLTP standarts) esot līdz 500 km FWD versijai un līdz 460 km AWD modelim. Ātrā uzlāde no 150 kW līdzstrāvas lādētāja optimālos temperatūru apstākļos ļaujot akumulatoru līdz 80% uzpildīt aptuveni pusstundā. Izmantojot iebūvēto 11 kW lādētāju, pilna uzlāde ar 230 V/32 A wallbox iekārtu aizņemšot mazāk nekā 7 stundas.

Automašīnām, kas aprīkotas ar Toyota Safety Sense un Toyota Smart Connect multivides sistēmu, Toyota spējot programmatūras pārbaudes un atjauninājumus veikt attālināti. Automašīnas cenā esot iekļautas 5 gadu/75 000 km apkopes izmaksas, 10 gadu Toyota Relax garantija, palīdzība uz ceļa un gaitas akumulatora garantija.

Toyota bZ4X - 7

Var piebilst, ka Toyota bZ4X un tā tehnoloģiskais dvīnis Subaru Solterra bija iebalsots Eiropas Gada auto 2023 (Car Of The Year) septiņu finālistu skaitā.

Birkas: