Pats jaudīgākais „Chevrolet”

Chevrolet SS_2013 01

Kompānija „Chevrolet” atklājusi informāciju par jauno jaudīgo aizmugurējās piedziņas sedanu „Super Sport”.

Zem tā motora pārsega būs noslēpta 6,2 litru „Chevrolet V8 LS3” spēkstacija, kas lepojas ar 415 ZS jaudu un 562 Nm griezes momentu. Tas ir tikai par nieku – 35 ZS un 35 Nm – mazāk nekā sporta automobilim „Corvette Stingray”. Dzinēja iespaidīgo dinamisko potenciālu palīdzēs kontrolēt sešpakāpju automātiskā pārnesumkārba, kas sportiskas braukšanas cienītājiem par iepriecinājumu būs aprīkota ar „TAPshift” manuālas slēgšanas mehānismu ar taustiņiem pie stūres.

Ražotāja informācija liecina, ka šāds supersedans pirmā simta (100 km/h) robežu spēs sasniegt piecās sekundēs.

„Chevrolet” inženieri apgādājuši savu lolojumu ar sportiski stingru balstiekārtu un iespaidīgajai jaudai adekvāti spēcīgām „Brembo” bremzēm, kā arī dinamiskam braukšanas stilam pielāgojuši stūres pastiprinātāja darbību. Uz automobiļa sportisko dabu norada arī platās zemprofīla riepās apautie 19-collu riteņi.

Ražotāja pārstāvji uzsver, ka automobilim ir izteikti zems smaguma centrs un ideāls (50:50) svara sadalījums starp asīm. Tiesa, īsti nekļūst skaidrs, ar ko gan tiek kompensēta milzu motora radītā noslodze uz priekšējo asi. Varbūt ar sevišķi smagu reduktoru?

„Chevrolet Super Sport” jau bāzes versijā lepojas ar ādas salona apdari, sportiski dziļiem priekšējiem sēdekļiem, dzinēja starta pogu, kā arī modernu „MyLink” multimediju sistēmu un kvalitatīvu „Bose” audio aprīkojumu ar deviņiem skaļruņiem. „Chevrolet” atlēts tirdzniecībā nonāks šā gada nogalē. Automobiļa cena pagaidām nav nosaukta, taču eksperti lēš, ka tāds maksās (ASV) nedaudz virs 30 tūkstošiem dolāru.

Birkas: