Pats mazākais „Jeep” (Papildināts)

Jeep_jeepster_1

Vienu dienu pirms oficiālās pirmizrādes internetā nonākušas mazākā un jaunākā „Jeep” apvidus automobiļu saimes modeļa fotogrāfijas.

Ar speciālu preses dienu otrdien, 4. martā tiks atklāts ikpavasara lielākais spēkratu šovs Ženēvā. „AutoMedia.lv” iepriekš jau ziņoja, ka tā ietvaros paredzēta sadarbībā ar „FIAT” veidotā visu laiku mazākā „Jeep” modeļa pirmizrāde. Sākotnēji mediji vēstīja, ka tā B segmenta džipiņa nosaukums būs „Jeepster”, bet vēlāk parādījās it kā oficiāli apstiprināta nosaukuma versija „Laredo”. Nu, šajā jautājumā, tāpat kā dažādās tehniskas dabas niansēs skaidrību acīmredzot nesīs rītdiena… Taču ir droši zināms, ka mazais „Jeep” tiks ražots „FIAT” ražotnē Melfi.

Ženēvā atklājās, ka iepriekšējie minējumi bijuši neveiksmīgi un mazo “Jeep” sauks “Renegade”.

Jāpiebilst vien, ka visi trīs nosaukuma varianti jau bijuši saistīti ar “Jeep” modeļiem arī  agrāk. “Jeepster” bija aktuāls “Jeep” ciltstēva “Wiilys” mantinieku radurakstos. Savukārt nosaukumu “Laredo” periodiski izmantoja modelim “Cherokee” un uz tā bāzētajam pikapam “Comanche”, bet “Renegade” nosaukums jau agrāk bijis saistīts ar “Jeep Wrangler”. Tāpat abi pēdējie izmantoti kā komplektāciju apzīmējumi.

Jeep_jeepster_2

“Renagade” sērijveida izlaide startēs šā gada jūnijā. Savukārt mazā krosovera itāļu brālītis „Fiat 500X” nonāks sērijveida ražošanā tikai pašās gada beigās. Lai gan līdz šim publiskotie attēli liecina, ka no skata abi būs stipri atšķirīgi, tehniski tie būs praktiski analogi automobiļi.

Jeep_jeepster_3

Izstādes atklāšana tomēr ieviesusi vairāk skaidrības arī tehniskajos jautājumos. “Renegade”, salīdzinājumā ar “Fiat” brālīti tomēr būs modificēta balstiekārta un apgādāts ar jaunu deviņu pārnesumu (!) automātisko transmisiju.

 

Birkas: ,