Pēc 30 gadiem atkal „Škoda Rapid Coupe”

Skoda_rapid_coupe

Čehu autoražotājs „Škoda” jau nākamgad gatavojas populāro „Rapid” saimi papildināt ar šim segmentam neparastu modeli – divdurvju kupeju.

Atgādināsim, ka šoruden pēc Frankfurtes autoizstādes „Rapid” pirmdzimtajam liftbekam-sedanam ir pievienojies hečbeks-universāls – tādus oriģināli kombinētus virsbūves tipus saviem modeļiem ir izvēlējusies „Škoda”. Bet nupat no Mladaboļeslavas esam uzzinājuši kārtējo jaunumu. Nākamgad par godu pirmā „Rapid” izlaides 40-gadei čehu ražotājs plāno laist klajā divdurvju kupeju.

Jaunā paaudze diez vai ir vispār zina, ka 1984. gadā toreiz Čehoslovakijas ražotājs „Škoda” izgatavoja t.s. „proletāriešu Porsche” (dzeltenais auto attēlā) – atraktīvu divdurvju automobili ar aizmugurē novietotu dzinēju un aizmugurējo riteņu piedziņu. „Rapid Coupe” izcēlās ne tikai ar sportisku izskatu, bet arī ar tam laikam neparasti labu vadāmību un demokrātisku cenu.

Skoda_rapid_coupe1

Jaunās paaudzes „Rapid Coupe” būs pavisam citāds.

Tam motors atradīsies priekšā un līdzīgi citiem „Rapid” brāļiem būs priekšējo riteņu piedziņa. Arī automobiļa tehniskais pildījums būs analogs. Bet, kas attiecas uz vadāmību un cenu, tad ticams, ka jaunais modelis kļūs par cienīgu vēsturiskā „Rapid” tradīciju mantinieku. Tiek prognozēts, ka tas būs nopērkams, jau sākot no 15 000 eiro.

Ļoti iespējams, ka vēlāk tiks izgatavota arī sportiskā versija „RS”, kuru čehi vasarā pieteica ar konceptu „Rapid Sport” tūninga festivālā Vorterzē, Austrijā.

Birkas: