Pekinas autoizstādē četras „Volkswagen” pasaules pirmizrādes

VW New Midsize Coupe

Aprīļa beigās notiekošajā Pekinas autoizstādē (20. – 29.aprīlis), kas līdzās Tokijas autošovam ir viens no nozīmīgākajiem visā austrumu reģionā, vācu autoražotāja „Volkswagen” stendā uzmanības centrā ir četras pirmizrādes.

Līdzās pilnveidotajam krosoveram „VW Touareg” dinamiskajā Ķīnas tirgū vispirms prezentēti arī trīs automobiļu prototipi — vēl neredzēti jaudīgs „Golf R 400”, par godu „Golf” 40.dzimšanas dienai speciāli radīts 40 Years Golf Edition, kā arī eleganta skata sedans NMC jeb New Midsize Coupe.

Līdz šim jaudīgākais „Golf”, kā zināms, bija „Golf R” ar 300 Zs jaudu, bet „Golf R 400”, kā vēsta jau prototipa nosaukums, jauda ir 400 Zs. To darbina tas pats 2,0 l TSI dzinējs, kas ir R aprīkojumā un kura priekštecis ir „Polo WRC” sacīkšu auto dzinējs, taču R 400 motoram ir jaudīgākas turbīnas un izmainīta degvielas padeves sistēma. Līdz ātruma, 100 km/h šis zvērēns ieskrienas 3,9 sekundēs, bet maksimālais ātrums ir 280 km/h. Prototips aprīkots arī ar visu riteņu piedziņas sistēmu 4MOTION un sporta piekari, kā arī pārveidots virsbūves dizains.

Jau palīdušas ziņas, ka ‘supergolfs’ R 400” tiks laists sērijveida ražošanā.

VW Golf R 400 hp

Savukārt New Midsize Coupé prototips cenšas apvienot divas pasaules – sedanu un kaut ko sportisku. NMC apvieno kupejas siluetu (garums 4597mm, augstums1422 mm, platums 1838 mm) ar zemu svara centru, bet tajā pašā laikā izskatās kā pilnvērtīgs sedans. Zinot, ka pastāv kupeja „Passat CC”, visticamāk, zem NMC maskējas sērijveida ražošanai visnotaļ gatava mazāka izmēra četrdurvju kupeja. Piemēram, „Jetta CC”. Vai tā būs, vai ne, gan jau drīzumā redzēsim. Prototips aprīkots ar 217 Zs jaudīgu TSI dzinēju. Piebildīsim, ka 2010.gadā Detroitā tika izrādīts cits idejiski līdzīgs (tiesa, trīsdurvju) koncepts ar hibrīdsistēmu – NCC jeb New Concept Coupe, kas izmēŗu ziņā arī mērķēja starp “Scirocco” un “Passat”, taču toreiz nekāds turpinājums uz ražošanu neveda.

VW 40 Years Golf Edition

Slavenā „Golf” 40 gadu dzimšanas diena tiek atzīmēta ar ekskluzīvu „ 40 Years Golf Edition” prototipu. Šis prototips ir aprīkots gluži kā grezns limuzīns un izceļas ar ekskluzīvo Magic Morning virsbūves krāsu un spīdīgajiem 19 collu vieglmetāla diskiem Madrid. Balto metālisko virsbūves krāsu izceļ zeltains mirdzums, kas ir saskatāms noteiktos leņķos. Salona apdare ir veidota no ādas St Tropez smilšu krāsā un melnā krāsā. Salona dizainu izceļ arī tādi elementi kā durvju paneļu apdare no koka, sporta sēdekļi, greznās rombveida šuves uz sēdekļiem un viduskonsole ar Piano Black krāsas apdari. Ar šo prototipu tiek godināts Golf, kurš pārdots vairāk nekā 30 miljonos eksemplāru, tādējādi kļūstot par vienu no veiksmīgākajiem automobiļiem pasaulē.

VW Touareg_2015

„Touareg” jauno modeli iespējams atpazīt pēc dinamiskāka priekšpuses dizaina un svaigām aizmugures detaļām, kā arī dzīvīgajām krāsām un diskiem. V6 TDI versija ir pieejama ar tukšgaitas funkciju un biksekona priekšējiem lukturiem. Jaunā „Touareg” dīzeļdzinēja (TDI) un hibrīdauto (TSI + elektrodzinējs) versiju tirdzniecība Vācijā tiks uzsākta rudenī.

Birkas: