Pensijā dodas slavenais autodizainers Valters De Silva

walter-de-silva1

Pasauli aplido ziņa, ka amatu atstāj „Volswagen Group” galvenais dizainers, pasaules slavu iekjarojušais autoindustrijas dizaina guru Valters Marija De Silva. De Silvam nākamā gada februārī apritēs tikai 65 gadi. Var tikai izteikt minējumus, vai šī aiziešana arī kaut kādā mērā ir saistīta ar „Volkswagen” izmešu skandālu, lai gan dizaina jomas darbinieki, šķiet, par to varētu būt vismazāk atbildīgi.

Kopš 2007.gada Valters De Silva bija atbildīgs par visu „Volkswagen” koncernā ietilpstošo zīmolu vieglo automašīnu dizainu, tostarp tieši viņa vadībā visi grupas zīmoli – „Volkswagen”, „Audi”, „Škoda”, „Seat”, kā arī „Lamborghini” un „Bentley” – ie ieguvuši pašreiz atpazīstamo korporatīvo stilu, saglabājot arī katra zīmola individualitāti.

„Volkswagen Group” paziņojumā teikts, ka

De Silva tomēr turpinās savu sadarbību ar koncernu kā padomdevējs.

Valters de Silva dzimis 1951.gada 27. februārī Itālijas pilsētā Leko. Viņa profesionālās gaitas sākās 1972.gadā Turīnā esošajā „Fiat” dizaina centrā, bet 1975.gadā viņš pievienojās „Studio R. Bonetto” Milānā. No 1979. līdz 1986. gadam de Silva bija Turīnā esošā „Instituto Idea” Industriālā dizaina un automobiļu jomas vadītājs. Īslaicīgi strādājot arī „Trussardi Design Milano”, jau 1986.gadā viņš pārgāja pie „Alfa Romeo”, kur darbojās kā Dizaina nodaļas vadītājs līdz 1998.gadam.

Alfa Romeo 156

Alfa Romeo 156

Pirms 17 gadiem – 1998.gadā – De Silva pievienojās „Volkswagen Group”, kļūstot par „Seat” Dizaina centra vadītāju. Savukārt 2002.gadā viņam tika uzticēta „Audi Brand Group” dizaina, tostarp „Audi”, „Lamborghini” un „Seat” pārraudzība.

Par De Silvas spožākajiem darbiem tiek uzskatīti tādi modeļi kā „Alfa Romeo 156” un „Alfa Romeo 147”, „VW Up!”, „VW Polo” un „VW Golf 6” un „VW Golf 7, ķā arī „Audi R8” un „Audi A5”. Pats dizainers īpaši lepojas ar A5, uzsverot, ka tas, viņaprāt, esot pats skaistākais automobilis, ko viņš jebkad radījis.

Audi A5

Audi A5

Par savu darbu Valters De Silva saņēmis neskaitāmus apbalvojumus dizaina jomā, tostarp „Vācijas Federatīvās Republikas Dizaina balvu 2010”, kas ir augstākais oficiālais apbalvojums dizaina jomā Vācijā, par „Audi A5” dizainu. 2011. gadā viņš saņēma „Compasso d’Oro” (Zelta kompass), kas ir viens no prestižākajiem dizaina apbalvojumiem Itālijā. Starptautiska ekspertu grupa raksturoja Valteru de Silvu kā „neapšaubāmi galveno itāļu dizaina varoni” un piešķīra viņam balvu par mūža ieguldījumu 40 gadu garumā.

Alfa Romeo 147

Alfa Romeo 147